Erdoğan: Birileri istedi diye kabine değişikliği olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklama

© AA
Erdoğan: Birileri istedi diye kabine değişikliği olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine değişikliği iddialarını yalanladı. Erdoğan, "Birilerinin siparişi üzerine kabine değişikliğine hiçbir zaman gitmem böyle bir adetim yok" dedi
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine değişikliği iddialarıyla ilgili bir soru üzerine “Medya veya birileri istedi diye eğer kabine değişikliği yoluna gidecek olursak, bu ülkede istikrar diye bir şey kalmaz” yanıtını verdi.
‘TÜRKİYE İTTİFAKI, CUMHUR İTTİFAKI’NIN FARKLI VERSİYONU’
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM’de düzenlenen resepsiyon katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere açıklama yaptı ve soruları yanıtladı.
“Türkiye İttifakı, Cumhur İttifakı’nın farklı bir versiyonudur” diyen Erdoğan, “Biz şu anda 82 milyonu ayırarak konuşamayız. 82 milyonu biz bir ittifak içerisinde ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ olarak topluyoruz. Kastımız da budur” ifadelerini kullandı.
‘YSK KARARI İÇİN YORUMA GİRMEMEYİM’
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimiyle ilgili kararını değerlendiren Erdoğan, “Karara yönelik herhangi bir yoruma girmeyeyim. Şu anda aklımda kaldığı itibarıyla 9 maddede itiraz vardı. Diğer 8’i üzerinde de onların incelenmesine ayrıca karar vermişler. 8 maddenin de incelenmesini şu anda izliyoruz. Onlar da tabii çok çok ciddi başlıklar. Onlar da incelendikten sonra nihai kararı bekleyeceğiz” dedi.
‘TRUMP’LA YAKIN ZAMANDA GÖRÜŞME OLABİLİR’
Kabine değişikliği yapılacağı iddiaları sorulan Erdoğan, “Hiçbir zaman bununla ilgili açıklama yapmadım. Medya veya birileri istedi diye eğer kabine değişikliği yoluna gidecek olursak, bu ülkede istikrar diye bir şey kalmaz. Eğer bir değişme gerekiyorsa gerektiği zaman onu zaten yaparız ama birilerinin siparişi üzerine kabine değişikliğine hiçbir zaman gitmem böyle bir adetim yok” yanıtını verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yakın zamanda bir görüşmenin olabileceğini söyledi. (ANKARA/AA)

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 02:43
SIRADAKİ HABER