Erdoğan: Biz milletin kurduğu, bugüne de milletin getirdiği bir partiyiz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "sözde cumhurbaşkanı" ifadesinden dolayı hakkında 1 milyon liralık dava açtığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak, "Zerre kadar onuru, kendisine saygısı olsa kasetle geldiği o koltuktan haysiyetiyle çekip giderdi" dedi. Kılıçdaroğlu'nun, dava konusu olan ifadeyi hangi gerekçeyle kullandığını açıkladığı 9 maddeden herhangi birine değinmeyen Erdoğan, "Ülkemizde siyaseti rekabetle izah edilemeyecek sınırların dışına çıkartan bir anlayışla karşı karşıyayız" ifadesini kullandı.

© AA
Erdoğan: Biz milletin kurduğu, bugüne de milletin getirdiği bir partiyiz

Kılıçdaroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında Erdoğan’a yönelik olarak ‘sözde cumhurbaşkanı’ ifadesini kullanmıştı. Bunun üzerine Erdoğan Kılıçdaroğlu’na 1 milyon lira değerinde tazminat davası açmıştı. CHP lideri ise Parti Meclisi Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, dava konusu olan 'sözde cumhurbaşkanı' ifadesini neden kullandığını 9 madde ile açıklamıştı. Kılıçdaroğlu buradaki açıklamalarında, kendisinin Erdoğan'a bir kuruş değerinde açtığı davaları hatırlatarak, "Çünkü ederi o!" demişti.

Partisinin 4 ildeki kongresine canlı bağlantıyla katılan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Biz milletin kurduğu, bugüne de milletin getirdiği bir partiyiz. Gücümüzü de ilhamımızı da milletten alır, birikimimizi sadece millete hizmet için kullanırız."

"Eskiden marjinal kesimlerde rastlanabilecek söylem ve yöntemler ülkenin en büyük ikinci partisinin siyasetinin merkezine yerleşti."

Siyasette her seviyede elbette rekabet vardır olması da iyidir. Hizmet yolunda yapılan siyaset kaliteyi yükseltir . Biz bu anlayışı muhatap almak istemiyoruz ama öyle şeyler yapıyorlar ki milletimize karşı olan saygımız gereği hak ettikleri şekilde davranmak durumunda kalıyoruz. Neymiş efendim CHP Türkiye'yi büyütmüş, Ak Parti Türkiye'yi büyütmek için çalışmamış. Kısmen doğru bir tespit gerçekten de CHP  tarihi boyunca Türkiye'nin sorunlarını, ayağındaki prangalarını büyütmüş bir partidir. CHP büyük acıların büyük zulümlerin partisidir. AK Parti ise CHP'nin başımıza sardığı bu büyük sorunları kaldırmak için çalışmıştır."

"Hayatında karar verici olarak tek bir saniye görev yapmamış, irade ortaya koymamış, SSK'yı batırmış, milletin hayrına tek bir işe omuz vermemiş birisi."

"Bunlar alıştılar darbecilerden, vesayetçilerden, cuntacılardan cumhurbaşkanı seçmeye. Bu kişinin kürsüde ettiği her laf Allah'ın verdiği havayı boşa tüketmektir. İsraf, her konuda olduğu gibi bu konuda da haramdır."

"İşin başında böylesine bir cehalet sergileyen veya kendince herkesi aldatmaya çalışan bir kişinin diğer söyledikleri zaten hükümsüzdür. Darbecilere hak hukuk savunucusu diyen milli projelerimizi engellemek için her şeyi yapan, yatırımcılar ülkeye gelmeyin çağrısı yapan bir kişi için ne desek az gelir. Girdiği her seçimi kaybetmiş bu zatın zerre kadar onuru olsa kasetle geldiği o koltuktan haysiyetiyle çekip giderdi. CHP'ye oy verenlerin bu zihniyeti en kısa sürece tasfiye edeceklerine inanıyorum. Kim ne derse desin biz partide, hükûmette, Meclis'te, yatırımlarda, dış politikada kendi işimize  bakacağız. "

"Evlatlarımıza 2053 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri bir Türkiye bırakamazsak gözümüz açık gider."

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 13:04
SIRADAKİ HABER