Erdoğan: Bu tür sosyal medyanın tamamen kaldırılmasını istiyoruz

Torununun doğumuna ilişkin sosyal medyada yapılan paylaşımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Erişim engeli, adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Yasama dönemi bitmeden bu meseleyi halletmeyi ümit ediyorum. Artık kim ne der yerine, ülkemizin neye ihtiyacı olduğuna bakacağız" dedi.

© AA
Erdoğan: Bu tür sosyal medyanın tamamen kaldırılmasını istiyoruz

Ülkenin ekonomik gidişatına ilişkin de, “Haziran ile ilgili ilk veriler ümit verici. Temmuzla birlikte çok daha büyük bir sıçrama içine gireceğimizden şüphe duymuyoruz” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı şunları söyledi: “Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada kayıp olarak görülen 2020’yi inşallah bir kez daha herkesi şaşırtan bir büyüme oranıyla kapatacağız. Salgın döneminde kendi vatandaşlarının yardım çığlıklarına kulak tıkayanların, Türkiye’nin duruşunu sorgulama hakkı yoktur.”

‘ASLINDA AK PARTİ’YE GERÇEK MANADA KARŞI KİMSE YOK’

“Aslında ülkemizde AK Parti’ye ve yaptığı hizmetlere gerçek manada karşı kimse yoktur. En azılı muhaliflerimiz bile dile getirmeseler de kendi içlerinde AK Parti’nin başarılarını takdir ediyor.” diyen Erdoğan, “Nasipse, ağustos ayının sonundan itibaren kongrelerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Erdoğan, ekim sonunda ilçe kongrelerini, sonrasındaki dört ayda il kongrelerini bitirerek 7. Olağan Büyük Kongre tarihini açıklayacaklarını bildirdi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER