Erdoğan: CHP ayağına taş değse AK Parti'den biliyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 4 ilde düzenlediği kongrelerine video konferans yoluyla katılıyor.

© AA
Erdoğan: CHP ayağına taş değse AK Parti'den biliyor

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Adına Türkiye dediğimiz bu davayı gerektiğinde canımız bağısına yüceltmeyi sürdürüyoruz."

"Bizler de inşallah her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış bu güzel vatan için sevda sözleri söylemeye devam edeceğiz. Sadece 83 milyon vatandaşımız değil gözünü ve kalbini ülkemize çevirmiş yüz milyonlarca mazlumun da  emanetini taşıyoruz. AK Parti emperyalist niyetler karşısında şanlı bir direnişin adıdır. AK Parti geleneğin olduğu kadar geleceğin de partisidir. Bizim yol arkadaşlığımız pazara kadar değil mezara kadardır. Bizler tesadüflerin, çıkarların değil ortak hayallerin, ortak hedeflerin buluşturduğu insanlarız. Bizler birlik olmadan dirlik olmayacağına inanan, aynı davaya aynı sevdaya gönül vermiş bir kadroyuz."

Erdoğan, "Salgına rağmen tıklım tıklım bu salonlar" dedi, teşekkür etti
"Şu kapalı salonlarda Adana'da, Antalya'da, Bursa'da, Muğla'da bu salgına rağmen tıklım tıklım bu salonları haftanın başında oralarda buluşma ve buluşturmayı sağladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum."

Erdoğan, "külliyeye giden CHP'li" tartışmalarını hatırlattı, CHp'ye yüklendi
"Biz gücümüzü şu salonlardaki bu yapıdan alıyoruz. Teşkilatlarını saran taciz, arsızlık furyasının üstünü kapatmak için her gün olmadık yalanlarla bize ve AK Parti'ye saldırıyorlar. Daha önce milletin gündemini haftalarca külliyeye giden CHP'li yalanıyla meşgul etmişlerdi. Hatta sahte araç plakaları üzerinden hem kendilerini hem de vatandaşları kandırmaya çalışmışlardır. Tabi sonra tüm bu kuyruklu yalanların CHP genel merkezinde üretildiği medyaya da yine buradan servis edildiği ortaya çıktı. Şimdi de partilerinde yaşanan istifalar dolayısıyla bizi hedef alıyorlar. Oysa bugün kime sorsanız Atatürk'ün CHP'si ile Kılıçdaroğlu'nun CHP'si dışında hiçbir bağım hiçbir  ilişkinin olmadığını size söyleyecekler. CHP yönetimi ayaklarına taş değse AKP'yi suçlayan siyasi kurnazlıklarla bu gerçeğin üstünü kapatamaz. Millet sizin kimlerle yol yürüdüğünüzü, kime hangi imkanları peşkeş çektiğini görüyor."

"Parti içi kavgalardan AK Partiyi mesul tutmak yüzsüzlüktür, siyasi arsızlıktır"
"Parti içi kavgalardan AK Partiyi mesul tutmak yüzsüzlüktür, siyasi arsızlıktır. Biz parti olarak mevcut CHP yönetiminden gayet memnunuz. Biz her hafta bir pot kıran bir gün söylediğini ertesi gün inkâr eden laf ebesi bu CHP genel başkanından da memnunuz. Bizim endişemiz ülkemiz adınadır. Türkiye’nin en büyük ikinci partisinin üç- beş marjinalin oyuncağı haline getirilmesine içimiz el vermiyor. Bizim sıkıntımız demokrasimiz, Türk siyaseti adınadır. Yoksa bizim siyasetimiz adına mumla arasak bulamayacağımız bir rakiple karşı karşıyayız."

Üye sayısı açıklaması
"Özellikle gençler son bir yılda partimize hamdolsun bir milyon 300 bini aşkın yeni üye kazandırdık. Üstelik yeni üyelerimizin ayrıdan fazlası 18-35 yaş gençlerimiz oluşturuyor. Kadın kollarımızın üye sayısı yaklaşık 5.5 milyonu, gençlik kollarımızın üye sayısı ise 21 milyon 300 bini buldu. Bunu daha üst seviyelere taşımalıyız."

"Partimizden şu veya bu nedenle uzaklaşmış, ayrılmış arkadaşlarımızı yeniden saflarımıza kazandıralım. Biz biliyorsunuz dost edinmeye çalışacağız. Kaybetmeyeceğiz, yeniden kazanmaya çalışacağız. Buna dikkat edeceğiz. Büyük kongre sürecimizi bu bakımdan fırsat olarak görüyorum."

Ayrıntılar gelecek…

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2021, 12:52
SIRADAKİ HABER