Erdoğan: CHP iyi ki yalan söylüyor

Bursa'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kente 50 katrilyon liralık yatırım yapıldığını belirtti. CHP'yi eleştiren Erdoğan, "CHP bu rakamlardan anlamaz. Onlar bol bol yalan söyler. Ama iyi ki yalan söylüyorlar, yargıya gönderiyoruz. Bir tane 1,5 milyon geldi bir tane 1 milyon geldi" ifadelerini kullandı.

© DHA
Erdoğan: CHP iyi ki yalan söylüyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa mitinginde konuştu. İktidarları döneminde Bursa’ya 50 katrilyon lira yatırım yapıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP bu rakamlardan anlamaz. Onlar bol bol yalan söyler. Ama iyi ki yalan söylüyorlar biz de yargıya gönderiyoruz. Bir tane 1,5 milyon geldi bir tane 1 milyon geldi” dedi.
 
‘TAZMİNATLARI MEHMETÇİK VAKFI’NA VERECEĞİM’

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminatla döner dağıttığını hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ben de bunu Mehmetçik Vakfı’na vermek suretiyle… Bay Kemal bizim teröristleri öldürmemizden rahatsız oluyor. Beraber yürüdüğü HDP ile rahatsız oluyorlar. Merminin fiyatı ile domates, biberin fiyatını karıştırıyorlar. Gabar’da, Cudi’de kullandığımız mermiler, bombalar ülkemizin mutluluğu için kullanılıyor. Beyefendiler bundan rahatsız oluyor. Teröristler tabi bundan rahatsız olacak.”

‘ULUDAĞ ALAN YÖNETİM BAŞKANLIĞI KURUYORUZ’

“Bursa’ya dikey mimari yakışmaz” diyen Erdoğan, “Uludağ yetki karmaşası nedeniyle hizmetlerin etkin götürülemediği bir yerimiz. Uludağ Alan Yönetim Başkanlığı kuruyoruz. Böylece Uludağ’ın 12 ay boyunca turizme kazandırılmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

Sebze meyve fiyatlarındaki yükselişe değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bize dövizle saldırdılar ne oldu? Şimdi de domates, patates, patlıcanla saldırıyorlar. Kimse vatandaşıma zulmedemez. Sebze meyveyi en ucuza milletimize getiririz. Tanzim satışlarına başladık fiyatlar yarıya indi, daha da inecek. Bugün Bursa’da 3 tanzim satış noktası hizmete girecek. Bu tür oyunların amacı sebze meyve değil doğrudan Türkiye ekonomisidir, doğrudan Türkiye’dir” ifadelerini kullandı.

‘CHP VE DİĞERLERİNE OSMANLI TOKADI ATALIM’

CHP ve İYİ Parti’yi eleştiren Erdoğan, “Vatansever kardeşlerim acaba bu CHP ile el ele kol kola olan Kandil’in desteklediği HDP’ye oyunu nasıl verir? İYİ Parti, ‘Milliyetçiyim’ diyor, ‘Milliyetçiyim’ derken de bu hanımefendi, CHP’yle, bu terör örgütünün temsilcisi olan HDP’yle nasıl oluyor da el ele, kol kola dolaşıyor? Saadet Partisi’nin bunlarla el ele yürümesini siz anlayabiliyor musunuz. Eğer bu vatanı seviyorsak gelin bu CHP’ye de diğerlerine de 31 Mart’ta Osmanlı tokadını sandıkta atın” dedi.

‘SEÇİMDEN SONRA ORADAYIM’

Peribacalarının yanında yapılan tepki çeken otel inşaatını değerlendiren Erdoğan, “Peribacalarının orada otel yapılıyor. Şu hale bak, sen oraya beton yığınlarını nasıl sokarsın? Kültür ve Turizm Bakanımı aradım, anında müdahalesi yapıldı. Valimle de görüştüm ertesi gün yıkım başladı. ‘Buralarda kaçak göçek yapı varsa peribacalarının olduğu bölgede bunların hepsini yıkacaksınız, seçimden sonra oradayım’ dedim” şeklinde konuştu.

Erdoğan Bursa’da Teknoloji Sanayi Bölgesi “TEKNOSAB”ın kurulacağını da açıkladı. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER