Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na "başörtüsü" çıkışı: Adam gibi dürüst ol, istismar siyaseti yaparak milletin karşısına çıkma!

Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor...

© AA
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na "başörtüsü" çıkışı: Adam gibi dürüst ol, istismar siyaseti yaparak milletin karşısına çıkma!

Cumhurbaşkanı v AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

CHP’nin başörtüsü ve kılık kıyafet konusunda yasal güvence sağlayan kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sunmasının ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Hak ve özgürlükler mücadelesinin öncü siyasi hareketi biziz. Mücadele ettik, bedel ödedik, geri adım atmadık. Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz” demişti. Erdoğan’ın grup toplantısındaki konuşmasında “hak ve özgürlüklerle” ilgili olarak bir anayasa paketi çalışmasının sürdüğünü açıklaması bekleniyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Unutmayınız biz sahayı ne kadar sıkı tutarsak milletimizin özellikle yalanları ve çarpıtmalarıyla yanlış yönlendirmek isteyenlerin gayretleri o derece akamete uğrayacaktır. 

"Bizim milletimize ne aldatanlardan, ne aldananlardan olmama sözümüz var"
"Amacımız milletimizi seçimden seçime hatırlayanlarla aramızdaki farkı göstermektir. Geleceğini inşa edecek birikime enerjiye ve azme sahip olduğumuzu her kesimden insanımıza göstermekte kararlıyız. Bizim için kimin ne yaptığını kimin ne söylediğinin önemi yoktur. Biz kendi halimize bakacağı. Biz kendi işimize bakacağız kendi sorumluluklarımızın gereğini yerine getirmeye çalışacağız. Birileri ülkenin ve milletin geleceğini menfaatlerini düşünmeden dün öyle bugün böyle diyerek ikiyüzlü tavırlar sergileyebilir. Ama bizim milletimize ne aldatanlardan ne aldananlardan olmama sözümüz var. Bunun için ne söylüyorsak yerine getirme, dolayısıyla ağzımızdan çıkan her şeyi ölçüp biçerek hesabını kitabını yaparak ifade etme mecburiyetimiz bulunuyor. 

"Yalan bunlarda. Şimdi aynı sinsi taktiği önümüzdeki seçimler için de kullanmanın hazırlığını  yaptıklarından hiç şüpheniz olmasın. Tabii bu milletimizin geçmişte çok gördüğü bir oyun. Seçim öncesinde kendisine ne sözler verildiğini sonrasında ne ferasetler çektiğini milletimiz çok iyi biliyor. 

Seçim tarihi açıklaması
"İnşallah seçim süreci ilerledikçe vizyonlarımızı, projelerimizi daha ayrıntılı bir şekilde milletimizle paylaşacağız. Heyecanla bizi dinleyen milletimizle bazı gerçekleri paylaşacağım. Seçimlere kadar 8 aylık bir dönem var. Bu zamanı en iyi şekilde değerlendirerek verdiğimiz sözlerin yasama boyutundaki çalışmaları tamamlayarak milletimizin huzuruna çıkmayı planlıyoruz. Cumhur ittifakı ortağımız MHP ile sıkı bir mesai ile gündemimizdeki tüm düzenlemeleri yasalaştıracağınıza inanıyorum. Göstereceğiniz gayretlere şimdiden teşekkür ediyorum. Biz de bu salondaki son grup toplantımızı yaptığımız 15 Haziran'dan bugüne kadar katıldığımız pek çok programla ülke ve milletimize hizmet etmeyi sürdürdük. Projelerin açılış heyecanını milletimizle beraber yaşadık diğer yandan Türkiye'nin uluslararası alandaki gücünü perçinleyecek temaslarda bulunduk. 3.5 aylık dönemdeki bu çalışmalarımızı kısa bir video ile hatırlayalım. 

"Görüldüğü gibi milletimize söz verdiğimiz gibi büyük ve güçlü Türkiye'yi ilmek ilmek örüyoruz. Yılın her gününü büyük bir aşkla azimle kararlılıkla çalışarak geçiriyoruz. İnşallah ülkemizi geçtiğimiz 20 yılda asırlık keserlere kavuşturduğumuz gibi önümüzdeki dönemde de Türkiye yüzyılını yine milletimizle birlikte inşa edeceğiz. Artık bizim bu seçimlerin mottosu Türkiye yüzyılı. Bununla çalışacağız. Gördüğünüz gibi şehir hastanelerinden yolara toplu konut projelerinden sosyal destek alanlarına her alanda yeni icraatları devreye alıyoruz. İnşallah 2023'te hizmete açacağımız büyük projelerimizle hem de milletimize sunacağımız vizyon ile farklı bir yere geleceğiz. 

(Kılıçdaroğlu'na) Onun döneminde hastane odaları pislikten geçilmiyordu. Hastalar ölüyor ve rehine alınıyorlardı. Nerede? SSK kurumunun hastanelerinde . Ey Bay Kemal senin gidecek yerin var mı ya! Bütün umudunu ekonomideki sıkıntılara özellikle de enflasyona bağlayanların heveslerini kursaklarında bırakacak adımlarla ilgili hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme her bir vatandaşımızın refah kaybını telafi etme sözümüzü aşama aşama yerine getiriyoruz. Sizlerden şu hususta vatandaşlarımızı mutlaka ikna etmenizi istiyorum. Türkiye bir süredir çok ciddi sınamalarda geçmektedir. Bu sınamaların milletimizin hayatına yansıyan olumsuzlukları vardır. Ülkemizin önündeki zorlukların ve sorunların çözümü mümkündür. Peki, Türkiye'de bu çözümü sağlayacak tek yürütme temsilcisi biz tek siyasi parti AK Parti tek ittifak Cumhur İttifakı'dır. Milletimize bu gerçeği gösterdiğimizde sandık yolu kendiliğinden açılacaktır.

Bu iddiamızı Türkiye'nin asırlık demokrasi ve kalkınma eksikliklerini gidererek ülkemizi bugüne getirmenin verdiği bir özgüven ile ifade ediyoruz. Türkiye ekonomi programımız ilk gündeme geldiğinde kurduğumuz denklemleri birileri istihza ile karşılamış kendi akıllarında bıyık altından gülmüşlerdi. Biz bunların hiçbirine bakamdık. Yatırım, istihdam, üretim ve cari fazla yoluyla ülkemizi büyütecek adımları birer birer attık. 

Türkiye'nin ekonomi politikası: Türkiye'yi bu konuda dünyada öncü bir yere getirdik 
İnsanımızın işini aşını geçimini birinci sıraya koyduğumuz bir yaklaşımla ekonomi programımızı uygulamaya devam ediyoruz. Başlattığımız 500 bin sosyal konut projesi gibi adımların ekonomimiz ve istihdama da önemli katkıları olacaktır.  Bu ayın sonunda ülkemizin ilk yerli otomobili TOGG'un banttan çıkış törenine katılıyoruz. Ülkemizde yatırım yapmak isteyen uluslararası yatırımcıların yoğun ilgisi ile karşı karşıyayız. İnşallah yılbaşından sonra hem tamamlanan yatırımlarla hem  makro ekonomideki iyileştirmelerle hem  çalışanların ücretlerinde yapacağımız artışlarla ülkemizde güzel bir havanın esmesini sağlayacağız. Eskilerin dediği gibi sen doğru ol eğri belasını bulur. Nitekim uluslararası kuruluşlar ardı ardına bizim uyguladığımız ekonomi politikasını teyit eden sadece faiz yükseltmeyle sorunları çözme üzerine kurulu sistemi eleştiren açıklamalar yapıyor. Dünyanın önde gelen iktisatçıları ile ülkemizde tek tük de çıksa vicdan ve izan sahibi ekonomistler de aynı çizgiye gelmeye başladılar. Türkiye'yi bu konuda da dünyada öncü bir yere getirmiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz. 

Şimdi ekranları başında milletime de sesleniyorum, önceki akşam geç saatlerde CHP genel başkanı yaptığı bir açıklama ile bizim ömrümüzü verdiğiniz mücadele neticesinde adım adım çözdüğümüz başörtüsü meselesiyle ilgili güya günah çıkartıyor güya yeni bir teklif getiriyor. Gerçi  dün açıkladıkları kanun teklifi ile önceki akşam atıp tuttukları arasında dağlar kadar fark var. Ama yine de biz söz üzerinden gidelim. İstiyorum ki milletimizi aydınlatalım. Bu zatın niye böyle bir teklifle ortaya çıktığını anlamakta zorlandık. Doğrusu bir dönem zulüm düzeyine vatan bu konuyu biz ülke gündeminden çıkarttık. Ülkemizde şuanda kamuda veya özel sektörde çalışan kardeşlerimizle ilgili böyle bir mesele var mı? Hayır. Ey CHP senin yandaşın her şeyin fikir baban şimdi ebedi alemde kürsüden haddi bildirilmeye davet edilen milletvekilleri görmüştü. Yav siz de bunları alkışlamıştınız. Meclis'ten dışarı atmak için hep birlikte ayağa kalkıp alkışlamıştınız. Bugün diğer konulardaki seçilmişlerle ilgili böyle bir sıkıntı var mı? Bu doğrultuda attığımız her bir adımın kazananı Türkiye, fert fert milletimiz olmuştur. Yav Kemal doğru ol be. Yanına bir iki tane başörtülü kadın alıp onlara rozet takmakla  bu işi  çözdüğünü mü zannediyorsun? Dürüst ol dürüst. Adam gibi dürüst ol. İstismar siyaseti yaparak milletin karşısına çıkma. Bu zatın artık yaşanmayan bir sorunla ilgili bir gece yarısı ortaya çıkıp kanuni düzenleme teklif etmesindeki riyakarlığı görüyoruz da başka ne hesap var? Onu değerlendirmemiz lazım. 

Ayrıntılar gelecek…

SIRADAKİ HABER