Erdoğan: İBB gibi yerlerde 28 Şubat dönemine hatırlatan uygulamalara imza atılıyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Önder İmam Hatipler Buluşması'nda konuşuyor. Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar şöyle:

© AA
Erdoğan: İBB gibi yerlerde 28 Şubat dönemine hatırlatan uygulamalara imza atılıyor

"Tek parti döneminde kapatılan bu okulları yeniden açan şehit başbakan Adnan Menderes'e rahmet diliyorum. Onlar bizim için, gelecek nesiller için zor zamanlarda sadece hakka ve halka sığınarak çok büyük işler başardılar.

Onlar sadece okuyan değil kendilerinden sonrakileri de okutan idealist insanlardı. Onların rahmetiyle kuşatsın diyorum. İmam hatipli olarak biz de bu yapının boynu bükük kalmasın diye çalıştık. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımızdan Cumhurbaşkanlığımıza kadar imam hatip neslinin yetişmesine özel önem verdik.

Bu okullarda hayat karşısında soylu bir duruşla durmayı öğrendik. 4 evladımı da imam hatibe verdim. Bundan da memnunum. İmam hatipli olmanın onurunu bir şeref payesi olarak taşımaya devam edeceğim. 

Son seçimlerin ardından mam hatip hazımsızlığının nüksettirdiğini görüyoruz. Özellikle İBB gibi yerlerde 28 Şubat dönemine hatırlatan uygulamalara imza atılıyor. FETÖ gibi taktikler kullanarak derneklerimiz hedef haline getiriliyor. "

SIRADAKİ HABER