Erdoğan: İdlib'de atılacak adımları yarın açıklayacağım

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarına ertelediği AKP Grup toplantısında İdlib'deki saldırı sonrası atılacak adımları açıklayacaklarını bildirdi.

© AA
Erdoğan: İdlib'de atılacak adımları yarın açıklayacağım

İdlib'den art arda gelen şehit haberlerine tepki gösteren Erdoğan, "Gerekli, karşı cevapları en üst düzeyde Suriye tarafına verdik. Özellikle İdlib'de misliyle belalarını buldular. Ama yetmez, daha devam edecek" dedi. Erdoğan, rejimin garantörleri Rusya ve İran'ın rejimin saldırganlığını durdurması gerektiğini ifade etti.

Erdoğan, Yaşayan İnsan Hazineleri Ödülleri töreninde konuştu. Burada İdlib^'e yönelik açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Gerekli karşı cevapları en üst düzeyde Suriye tarafına verdik. Özellikle İdlib'de misliyle belalarını buldular. Ama yetmez, daha devam edecek. Bunlar, bizim Mehmetlerimize saldırdıkça bedelini çok ama çok ağır ödeyecekler. Yarın grup toplantısında atacağımız adımları açıklayacağım" ifadelerini kaydetti.

Konuşmasının devamında, "Ülkemiz yaşayan insan hazineleri bakımından dünyanın en mümbit coğrafyasında yer alıyor" diyen Erdoğan, "Son 17 yıldır kültür sanat hayatımızın zenginleşmesini daha özgün, özgür bir karaktere bürünmesinin gerisinde yatan sebep yaşanan değişimdir. Müzikleri, kitapları yasaklayan bir ülkeden sanatçılarını ötekileştirmeyen yepyeni bir Türkiye'ye kavuştuk. İnşallah bir daha asla milletimizin üstüne vesayet gölgesi düşürmeyeceğiz" sözlerini kaydetti.

SIRADAKİ HABER