Erdoğan: İslam alemi, Yunanistan’da zulme uğrayan kardeşlerimin durumuna daha fazla seyirci kalmamalı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İslam alemi Yunanistan’da zulme uğrayan kardeşlerimin durumuna daha fazla seyirci kalmamalıdır” çağrısında bulundu. Batı’ya yüklenen Erdoğan, “Küresel bir dikta aracı halini alan LGBT dayatması da hem aile kurumunu hem de İslami değerleri zayıflatmayı amaçlayan bir diğer tehdittir” diye konuştu.

© AA
Erdoğan: İslam alemi, Yunanistan’da zulme uğrayan kardeşlerimin durumuna daha fazla seyirci kalmamalı

Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 38. Bakanlar Toplantısı açılış törenine katılarak konuşma yaptı.

Erdoğan’ın açıklamalarından çıkanlar şöyle:

“Bugün İslam karşıtlığı batılı siyasetçilerin oy devşirmek veya başarısızlıklarını örmek için en sık başvurduğu araçlardan birisidir. Lafa gelince demokrasi ve özgürlükle konusunda mangalda kül bırakmayanlar mesele Müslümanların özellikle de Müslüman kadınların hakları olunca en faşist uygulamaları devreye almaktan çekinmiyorlar

Kimi Avrupa ülkelerinde başörtüsüne okul iş hayatı ve kamusal alanda getirilen hukuk dışı kısıtlamalar bunun en çarpıcı örnekleridir. Küresel bir dikta aracı halini alan LGBT dayatması da hem aile kurumunu hem de islami değerleri zayıflatmayı amaçlayan bir diğer tehdittir. Hangi cafcaflı ambalaja konuşa konsun insanların dinerini yaşamasına mani olmak zorbalıkla inançlara müdahale etmek kendi hayat tarzını dikte etmek orta çağın engizisyon ruhunu yeniden hortlatmak demektir. Bu faşist dalgadan diğer gayrimüslimler da etkileniyor.

“Yunanistan'daki Müslüman Türk azınlığına yönelik yıllardır süren haksız ve hukuksuz uygulamalar artarak devam ediyor. İslam alemi Yunanistan’da zulme uğrayan kardeşlerimin durumuna daha fazla seyirci kalmamalıdır.

"Filistin halkının kendi devleti ve meşru haklarına kavuşması Kudüs ve Mescid-i Aksa'da statükonun korunması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız.

Devamı gelecek...

SIRADAKİ HABER