Erdoğan: İstanbul kendini ihmal edenleri tarihe gömmeyi iyi bilir

Eyupsultan'da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul kendine hizmet edenleri baş tacı yapmayı bildiği gibi ihmal edenleri tarihe gömmeyi de çok iyi bilir" dedi.

© AA
Erdoğan: İstanbul kendini ihmal edenleri tarihe gömmeyi iyi bilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Eyüpsultan'da "41 ayda 41 eser" toplu açılış töreninde konuştu. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni eleştiren Erdoğan'ın konuşmasından önce çıkanlar şöyle:

HOBİ OLARAK GÖRENLERİN TAKDİRİNİ SİZE BIRAKIYORUZ
Bay Kemal musluk açma töreni yapıyor. Bizler de görüyorsunuz bu tür eserlerle sizlerle beraber oluyoruz. Emek vermek, vakit vermek, kendini şehrine ve insanlarına adamak gerekir. Bizim nazarımızda belediye başkanlığı bu anlayışla yapılır. Bu işi hobi olarak görenlerin takdirini sizlere bırakıyoruz. İstanbul kendine hizmet edenleri baş tacı yapmayı bildiği gibi ihmal edenleri tarihe gömmeyi çok iyi bilir.

ÖDEDİĞİMİZ BEDELLER VAR: 
Dünyamız salgınla başlayıp savaşla süren, enerji ve gıda kriziyle tırmanan bir dönemden geçiyor. Türkiye sıkıntılı bu dönemin her aşamasında kendi vatandaşlarını en iyi şekilde korudu. Yeni küresel yönetim ve ekonomi sisteminin lider ülke hedefine adım adım ilerlemeyi sürdürüyoruz. Ödediğimiz bedeller de var.

DÜNYAYA MÜJDEYİ VERECEĞİZ: 
Ukrayna-Rusya savaşı küresel emtia fiyatlarındaki yükseliş sebebiyle enflasyonda dalgalanmaya yol açarken, stratejik konumumuz güçlendi. Küresel üretim ve tedarik sisteminde yaşanan sıkıntılar ekonomi programının doğruluğunu teyit etti. Biraz sonra Dolmabahçe'de BM Genel Sekreteri'nin de katılımıyla Rusya-Ukrayna temsilcilerinin katılımıyla tarım koridoruyla alakalı sıkıntıları aşarak imzalar atılacak. Bu imzalarla dünyaya müjdeyi vereceğiz.

BİRAZ DAHA SABIR: 
Dengesiz fiyatlar durulmaya başladı. Hükümet olarak ülke ekonomisine zarar verme pahasına günlük kazanç peşinde koşanları yakından takip ediyoruz. Bu gözü doymazların hesaplarını ellerine tutuşturmakta kararlıyız. Türkiye'yi son 20 yılda nasıl her badireden çıkarmışsak inşallah bugünkü sıkıntıları da biz çözeceğiz. Milletimden biraz daha sabır ve mücadelemize destek bekliyorum.

EN BÜYÜK 10 EKONOMİ ARASINA YÜKSELECEĞİZ: 
Hazımsızlar yeni oyunlar, tuzaklar peşinde koşuyor. Şimdi 6'lı masa kurmuşlar. Masanın altındakiyle yedi. 2023'te kararlılığımızı bir kez daha ortaya koyacağız. Allah'ın yardımı, milletimizin desteğiyle 2023 imtihanından da alnımızın akıyla çıkarak, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yükselterek bu menzile ulaşacağız. Eyüpsultan'ın yanımızda olması bizi daha güçlü kılacaktır." (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER