Erdoğan: Karabağlar ve Küçük Armutlu dönüştürülecek

Üsküdar’da cuma günü yaptığı açıklamada, kentsel dönüşümde gönüllülüğün esas olduğunu belirterek, “Bizim zorla bir kentsel dönüşüm çalışmamız yok. Müteahhide evinizi vermeye mecbur değilsiniz. Böyle bir durumda muhtara, belediye başkanına durumu bildirin” diyen Erdoğan, bugün yaptığı konuşmada ise İzmir Karabağlar ve İstanbul Armutlu örneklerini vererek, “İzmir’de bir Karabağlar için burası çok güzel bir yer diyebilir miyiz? Burada kentsel dönüşüme ihtiyaç yok mu? Bugüne kadar gelenler buna çanak tuttular ve şu hale göz yumdular. İstanbul’umuzda Küçük Armutlu rezalet berbat. Bu tür yerlerde terör yaygınlaşıyor” dedi.

© AA
Erdoğan: Karabağlar ve Küçük Armutlu dönüştürülecek

Üsküdar’da cuma günü yaptığı açıklamada, ‘kentsel dönüşüm’de gönüllülüğün esas olduğunu belirterek, “Bizim zorla bir kentsel dönüşüm çalışmamız yok.  Müteahhide evinizi vermeye mecbur değilsiniz. Böyle bir durumda muhtara, belediye başkanına durumu bildirin” diyen Erdoğan, bugün yaptığı konuşmada ise İzmir Karabağlar ve İstanbul Armutlu örneklerini vererek, “İzmir’de bir Karabağlar için burası çok güzel bir yer diyebilir miyiz? Burada kentsel dönüşüme ihtiyaç yok mu? Bugüne kadar gelenler buna çanak tuttular ve şu hale göz yumdular. İstanbul’umuzda Küçük Armutlu rezalet berbat. Bu tür yerlerde terör yaygınlaşıyor” dedi.
Erdoğan ayrıca yatay mimariye geçileceğini de yineledi.

Öte yandan İYİ Parti’den istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal, AK Parti’ye geçti. Akkal’a rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı. Bu katılımla birlikte AK Parti’nin Meclis’teki sandalye sayısı 290’dan 291’e yükseldi.
 
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

TEK MİLLET, TEK BAYRAK DİYENLERLE YÜRÜRÜZ: Mahalli seçimler için yeniden ara verilene kadar gündemimizdeki meselelerden öncelikli olanları süratle görüşmeli ve hayata geçirmeliyiz. AK Parti’de parti içi yarış bir demokrasi şölenidir. Bu isim resmen açıklandığı andan itibaren artık her şey geride kalır. Bizim için önemli olan milletimizin gönlünü kazanmaktır. 31 Mart’ta milletimizin karşısına Cumhur İttifakı’yla çıkmamızın nedeni budur. Tek millet, tek vatan, tek devlet, tek bayrak ilkesini benimseyen herkesle yol yürümeye hazırız. AK Parti olarak 31 Mart seçimleriyle ilgili hazırlıklarımızı tamamladık ve sahaya indik.

KÜÇÜK ARMUTLU REZALET: Altyapı ve ulaşım sorunları tüm şehirlerimizde kökten çözülecek. Kentsel dönüşüm çalışmaları gönüllülük esasına göre yapılacak. Şu anda büyükşehirlerimizin bu noktada devasa ihtiyaçlarının olduğunu çok açık net gördük biliyoruz. İzmir’de bir Karabağlar için burası çok güzel bir yer diyebilir miyiz? Burada kentsel dönüşüme ihtiyaç yok mu? Bugüne kadar gelenler buna çanak tuttular ve şu hale göz yumdular. İstanbul’umuzda Küçük Armutlu rezalet berbat. Bu tür yerlerde terör yaygınlaşıyor.

50-60 KATTA YAŞAYANLARIN BİRBİRİNDEN HABERİ VAR MI?: Yatay şehirleşme ile tabiatla bütünleşen aile mahalle ve komşukuk kültürünü ihya eden örnek yerleşim yerleri kurulacak. 50 kat 60 kat bu tür binalarda yaşayanların birbirinden haberi var mı? Komşuluk hukuku diye bir şey var mı? Yan dairedeki ölüyor haberleri yok. Bizim tarihimiz böyle mi? Biz sokağımızda karşımızdaki komşularımzı Müşerref teyze Suat teyze ben kirlendiğim zaman alıyor beni yıkıyor giydiriyor anneme teslim ediyordu.

2.5 MİLYON KİŞİYE İŞ SAĞLANACAK: Kısa bir süre önce TOBB’da tüm oda borsa temsilcileriyle bir araya geldik. Orada yaptığım konuşmayla birlikte tüm illerdeki sanayi ticaret odası borsa onlardan taahhütler aldık. Aldığımız taahhüt yaklaşık 2,5 milyon işsize iş imkanıydı. Bu yıl içinde işsizlere iş imkanın sağlamış olduk bunun adımlarını attık. Bay Kemal sen bunları bilir misin? Nereden nereye geldik haberin var mı?
 
BUNLAR KIYAMET ALAMETLERİ: Bunu anlatmak bizim görevimiz bunu Bay Kemal anlatmaz. Kandil’le iş tutmuş olanlar hiç anlatmaz. Kandil’deki terör örgütü ile iş tutanlarla CHP İYİ Parti Saadet iş tutuyor. Bunlar kıyamet alametleri. Nereden nereye geldik?

CHP ZİHNİYETİ IMF’YE GİTTİ: CHP ülkemizin yeniden IMF’ye gidileceği yalanını söyleyecek kadar alçak bir fırsatçılık peşine düştü. IMF’ye gidenlerin kim olduğu belli, bunlar CHP zihniyeti, bunlar IMF’ye gittiler. Türkiye 2013 yılı mayıs ayında IMF defterini kapatmıştır ve bir daha da Allah’ın izniyle açmayacaktır.

İŞ BANKASI HAZİNE’NİN OLACAK: Gazi Mustafa Kemal’in İş Bankası’nı CHP’ye değil Hazine’ye tahsisi vardır. Bu İş Bankası Hazine’nin malı olacaktır Allah’ın izniyle. Bu parlamento bu tarihi kararı da alacaktır. Milletin hazinesine İş Bankası oradaki hissesi ile yüzde 28 yine devredilecektir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 10:42
SIRADAKİ HABER