Erdoğan: Münbiç'te gelin bizi gömün diyorlar, gideceğiz

YPG'nin Menbiç'te hendekler kazdığını belirten Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Bu ne demek biliyor musunuz, mezarımızı hazırladık, gelin bizi gömün. Oraya da gideceğiz" dedi.

© AA
Erdoğan: Münbiç'te gelin bizi gömün diyorlar, gideceğiz

Isparta’daki komando bröve takma töreninde Fırat’ın doğusuna askeri harekat yapılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, toplu açılış mitinginde ise Menbiç mesajları verdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da “Senin ne mal olduğunu biliyoruz. Sen bittin bittin” diye seslenen Erdoğan, kamu hastanelerinde kriz nedeniyle ameliyatlarda sıkıntı yaşandığı iddialarını reddetti.

Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi:

YEREL SEÇİME İYİ HAZIRLANACAĞIZ: Önümüzde yeni bir seçim var. Mart 2019’da sandığa gideceğiz, 5 yıl bizi yönetecek yerel idarecilerimizi seçeceğiz. Çok çalışacağız. Ama çok gayret edeceğiz. İşi sağlam tutacağız, hafife almayacağız. Isparta’yı çok başka bir yere taşıyacak kadroyu Mart 2019’da kuralım.


 
MÜNBİÇ’E GİDECEĞİZ: 4 bin komandomuz vatan görevi için yola çıkacaklar. Attığımız kararlı adımlar sayesinde Afrin’den Cerablus’a, Cudi’den Gabar’a kadar güvenlik güçlerimiz kan kusturuyor kan. Nereye kaçarsalar kaçsınlar, inlerine gireceğiz inlerine. Bölücü terör örgütü en büyük darbeyi yedi. Psikolojik üstünlük hiç olmadığı kadar güvenlik güçlerimize geçti. Şehitlerimiz olmuyor mu, oluyor. Şimdi napıyorlar Münbiç’te hendek kazıyorlarmış. Bu ne demek? “Biz mezarımızı kazdık. Gelin bizi gömün” demek. Biz de gideceğiz. Neden? Çünkü 90 günde çıkacağız diye söz verdiler. Çıkmadılar.

MUHTARLAR SATACAK OLURSANIZ, HESAP SORARIZ: Halk arasında örgüt baskısı kalmadı. Ama şimdiden bazı muhtarları aramaya başladılar. Bütün muhtarlara sesleniyorum, bu katillerden korkarak bu vatan topraklarını satacak olursanız bu millet size muhtarlık ücreti ödüyor, bu millet size hakkını helal etmez. Biz de bunun hakkını size sorarız.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 14:33
SIRADAKİ HABER