Erdoğan: Seçim bu şekilde yapılmamalıydı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yenilenen İstanbul seçimi için "Seçim bu şekilde yapılmamalıydı.

© AA
Erdoğan: Seçim bu şekilde yapılmamalıydı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yenilenen İstanbul seçimi için "Seçim bu şekilde yapılmamalıydı. Ne yazık ki 31 Mart'tan sonra mevcut gelişmeler böyle bir seçimin yapılması, Yüksek Seçim Kurulu kararıyla yenilenmesi yoluna gidildi" yorumunda bulundu.

 Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “İstanbul’umuza, İstanbul’umuzun geleceğine tecrübesiyle dinamizmiyle ve Ankara-İstanbul bütünleşmesiyle bir sürecin getirilmesini çok çok faydalı buluyorum” dedi.

Erdoğan, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi’nde Üsküdar’daki Saffet Çebi Ortaokulu’nda oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı.
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin bu şekilde yapılmaması gerektiğini belirten Erdoğan, şunları söyledi:

EN İSABETLİ KARAR VERİLECEKTİR: Ne yazık ki 31 Mart’tan sonra mevcut gelişmeler böyle bir seçimin yapılması, Yüksek Seçim Kurulu kararıyla yenilenmesi yoluna gidildi. Bugün de İstanbul’umuzda bu seçimi gerçekleştiriyoruz. Temennim odur ki, İstanbul’umuza İstanbul’umuzun geleceğine tecrübesiyle dinamizmiyle ve Ankara-İstanbul bütünleşmesiyle bir sürecin getirilmesini çok çok faydalı buluyorum. Bunun için de İstanbul seçmeni İstanbul için en isabetli kararı verecektir diye düşünüyorum. Gayretleriniz için de sizlere teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.

KATILIMIN YÜKSEK OLMASI GEREKİR: (Basın mensuplarının seçime katılım oranının ne olacağına ilişkin soruları üzerine): Hepimiz çok gayret ettik. İstanbul dışında olanları buraya taşıma için. Tekrar buradan memleketlerine gönderilmesi noktasında bir çalışma. İstanbul’da olanlar da inanıyorum ki bu işin önemini çok iyi biliyorlar. Sizler burada yakından takip ediyorsunuz. Herhalde katılımın yüksek olması gerekir.

Erdoğan, seçim sonuçlarını İstanbul’da takip edeceğini söyledi.
(İSTANBUL-AA)

SIRADAKİ HABER