Erdoğan, Trabzon adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Trabzon belediye başkan adaylarını açıkladı. Çarşıbaşı ve Şalpazarı ilçelerinde aday göstermeyen AK Parti, MHP adaylarını destekleyecek.

© AA
Erdoğan, Trabzon adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon’daki belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuştu.

“AK Parti Türk siyasetinin son 17 yılına damga vurmuş bir partidir” diyen Erdoğan, “3-5 oy için popülizm bataklığına saplanmadık. Gerçekleştiremeyeceğimiz hiçbir vaadi seçim meydanlarında dillendirmedik. AK Parti’nin alameti farikası nedir diye sorulsa, akla ilk gelecek cevap: Söz verdi mi sözünde durması. Bu parti sözünün eri bir partidir” şeklinde konuştu.

‘LAİKLİK ADINA MİLLETE ZULMEDENLERDEN OLMADIK’

CHP’nin çetelerle iş birliği yaptığını savunan Erdoğan, “Birileri gibi seçimlerde birkaç oy fazla alabilmek için polisimizin, askerimizin hayatına kasteden çetelerle iş birliğine gitmedik. Bu çetelerle kim iş birliği halinde biliyorsunuz değil mi? Onlara sandıklara önemli bir ders vermek durumundayız. CHP ve benzerleri gibi cumhuriyet adına cumhur düşmanlığı yapanlardan, laiklik adına millete zulmedenlerden, demokrasi adına vesayet odaklarına selam duranlardan olmadık” dedi.
‘MUHALEFETİN ZİHNİYETİNİ DEĞİŞTİREMEDİK’

AK Parti iktidarı döneminde Trabzon’a 30 katrilyon lira yatırım yapıldığını söyleyen Erdoğan, “Ülkemizin de çehresini değiştirdik. Sadece bir alanda arzu ettiğimiz, hedeflediğimiz değişimi gerçekleştiremedik. 16 yılda dönüştüremediğimiz yegane alan ülkemizdeki muhalefetin zihniyetidir. Onu değiştiremedik, orada başarısız olamadık” ifadelerini kullandı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu’nun ismi daha önce Erdoğan tarafından AK Parti Meclis grup toplantısında açıklanmıştı. Erdoğan’ın açıkladığı ilçe belediye başkan adaylarının isimleri şöyle:

Akçabaat: Osman Nuri
Araklı: Recep Çebi
Arsin: Muhammed Sait Gürsoy
Beşikdüzü: Harun Demirci
Çaykara: Hanefi Tok
Dernekpazarı: Mehmet Aşık
Düzköy: Yılmaz Ankara
Hayrat: Salih Öztel
Köprübaşı: Ali Aydın
Maçka: Koray Koçhan
Of: Salim Salih Saralıoğlu
Ortahisar: Ahmet Metin Genç
Sürmene: Rahmi Üstün
Tonya: Osman Beşel
Vakfıbekir: Muhammed Balta
Yomra: İbrahim Sağıroğlu
Çarşıbaşı: Mümin Nuhoğlu (MHP)
Şalpazarı: Refik Kurukız (MHP)
(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 15:39
SIRADAKİ HABER