Erdoğan: Verdiğimiz mesajları ne olur dikkate alın

Ankara'da metruk bir binadaki yangında 5 kişinin yangında hayatını kaybetmesi üzerine kentsel dönüşüm vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "El ele vermemiz lazım. Verdiğimiz mesajları ne olur dikkate alın'' çağrısı yaptı.

© AA
Erdoğan: Verdiğimiz mesajları ne olur dikkate alın

Seçim çalışmalarını sürdüren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul’da 8 ilçede miting yapıyor. Konuşmasında Cumhur İttifakı adaylarına oy isteyen Erdoğan “Unutmayın, Cumhurbaşkanı’nın yanında olduğu bir büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeleri onlar da güçlü olur” dedi.

Erdoğan konuşmalarında özetle şunları söyledi:

UZAYDAN GELMEDİK: Biz uzaydan gelmedik, gökten zembille de inmedik, içinizden biri olarak çıktık, sizinle beraber durmadık yürüdük. Unutmayın, cumhur güçlü olursa Cumhurbaşkanı da güçlü olur. Unutmayın, Cumhurbaşkanı’nın yanında olduğu bir büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeleri onlar da güçlü olur. Önümüzdeki 4,5 sene bu kardeşiniz Türkiye’nin Cumhurbaşkanı mı?

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ: Bugün Ankara’da İskitler’de maalesef bir metruk sayılabilecek binada çıkan yangında, 5 kardeşimiz yanarak öldü. 11 kardeşimiz ağır yaralı denilebilecek şekilde. Onlar da tedavide. Kardeşlerim işte maalesef metruk denilebilecek noktada çünkü orada bir değişim dönüşüm yapılıyor. Gelip orası boş bina diye oraya yerleşen bu vatandaşlarımız böyle bir durumla karşı karşıya kaldılar. Onun için bizim el ele vermemiz lazım. Onun için bizim verdiğimiz mesajları lütfen ne olur dikkate alın. Kentsel dönüşüm bizim için çok önemli.

YOK KIRGINMIŞ, DARGINMIŞ…:  (CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) Bir ara SSK’nın Genel Müdürlüğü’nü yaptı batırdı. Onlar paraları götürdüler. 2,5 milyar dolar borçla İstanbul Belediyesi’ni aldım. Seçime fazla kalmadı artık bir yarınımız var. Bu noktada yok kırgınmış, dargınmış, bunlara değil biz doğruyu anlatalım. Biz ikna ile değil tebliğ ile görevliyiz. Kalpleri döndürecek olan Allah’tır. Dönmüyor, dönerse döner sen sadece anlat. İstanbul’a yapacağımız 3 yeni otogardan biri de Tuzla’da olacak.

EZAN, BAYRAK DÜŞMANLARI: Biz vatansever bir kadroyla yürüyoruz, ezan bayrak düşmanlarıyla bizim işimiz yok. İstiklal Marşı’mıza düşman olanlarla bizim işimiz yok. Daha şimdiden bölücü örgütün uzantıları karşımızdaki ittifakın İstanbul, Ankara adayları üzerinde şantajlara başladılar. Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Irak’ın kuzeyinde var çok seviyorsan defol oraya git.

HADİ GELİN BOĞUN: Bölücü terör örgütünün başının heykelini dikeceklermiş. HDP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum siz bunların peşinden mi gideceksiniz? Hendekler kazdılar oradaki Kürt kardeşlerimi öldürdüler. Kız çocuklarını dağa kaçırdılar. Bu pazar günü bunlara hesap sormayacak mıyız? Sırtımızı diyor kadın YPG’ye dayadık, PYD’ye dayadık. Ey kadın biz de sırtımızı milletimize ve Allah’ımıza dayadık. Aramızdaki fark bu. PKK sizi tükürüğü ile boğar diyor. Hadi gelin boğun. Cudi’de Kandil’de inlerine girdik girmeye de devam edeceğiz. FETÖ’cüler de aynı. Onlar kaçacak biz kovalayacağız.’

PENDİK MİTİNGİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Pendik ilçesindeki mitingde konuştu. Erdoğan buradaki konuşmasında ise şu başlıklar öne çıktı:

CHP ÇARPIK KENTLEŞME DEMEK: CHP 3Ç demek. Çöp çukur çamur. CHP çarpık kentleşme demek. Pazar günü yapılacak seçimler için bir kez daha desteğinize talibiz. Biz 15 Temmuz’da Sayın Bahçeli ile bir araya geldik, o günden itibaren Cumhur İttifakı’nı oluşturduk. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Siz CHP’nin adayına oy verdiğinizi sanacaksınız, belediyeyi Kandil’in militanları yönetecek. Trabzonluyum diyor Trabzonluyum diyerek Trabzonlu hemşehrilerimi mi aldatacaksın? Eğer işe oradan bakıyorsan Hazine Maliye Bakanım, İçişleri Bakanım Trabzonlu. Burada mesele hangi şehirden olup olmadığın değil adam olup olmadığın önemli. Ne kadar bilgi sahibisin. Ne kadar bu ülkeyi yönetme imkanın var? Binali Bey’in tek borcu İstanbuladır, milletimizedir. Hiç kimse seçimden sonra Binali Bey’e diyet ödetmeye kalkamaz Kandil’dekiler gibi veya Pensilvanya’dakiler gibi. CHP’nin Adalar Belediye Başkan Adayı İstiklal Marşı’nı söylemiyor. Çünkü Kandil’in arkasında olduğu HDP’nin İstikal Marşı bayrak diye bir derdi yok.
(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER