Erdoğan: Yunanistan artık bundan sonra başının çaresine baksın

Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı

© AA
Erdoğan: Yunanistan artık bundan sonra başının çaresine baksın

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, çarşamba günü Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ı Külliye'de kabul edeceğini duyurdu; “İlişkileri nasıl geliştireceğimizi konuşacağız” dedi.

Erdoğan Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın"
Yunanistan ile ilişkilere değinen Erdoğan, “Dürüst siyasetçi karşımda olmadığı sürece bunlarla bir daha görüşmeyeceğimi, Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Toplantılarımızı bitirdiğimizi, Yunanistan'la yapmayacağız dedik. Bu yıl yapılacak toplantıyı da yapmıyoruz. Bu ne demektir? Bundan daha net açık bir rest olmaz. Böylece Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın” ifadelerini kullandı.

Küresel Isınma ve İklim Zirvesi
Küresel Isınma ve İklim Zirvesi’ne dikkati çeken Erdoğan, “Video konferans aracılığıyla Sayın Biden'ın da daveti üzerine liderler olarak bunu yapacağız. Yaklaşık üçer dakikalık birer tebliğlerimiz olacak. İklim ve çevre konularında ne düşündüğümüzü neler yapmayı planladığımızı bu görüşmede anlatacağız” sözlerini kaydetti.

Veliaht Prensi Selman'ın ziyareti: İlişkileri nasıl geliştireceğimizi konuşacağız
Çarşamba günü veliaht prensi ile görüşeceklerini söyleyen Erdoğan, İnşallah Ankara'da Külliye'de kendilerini konuk edeceğiz. Orada gerek ikili gerek heyetler arası görüşmelerimizi yapacağız. Bundan sonraki sürece ilişkin Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerini çok daha ileri derecede, çok daha yüksek seviyelere nerelere taşıyabiliriz, bunları değerlendireceğiz. Bu bir resmi ziyarettir. Bu resmi ziyaretle biz de resmi kabulümüzü yapacağız” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER