Eren Erdem hakkında 19 yıla kadar hapis istemi

Savcı, Erdem'in "örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" ve "gizliliğin ihlali" suçlarından 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapsini istedi

© DHA
Eren Erdem hakkında 19 yıla kadar hapis istemi

Karşı gazetesine yönelik ‘FETÖ’ suçlaması ile açılan davada mütalaasını açıklayan savcı, eski CHP Milletvekili Eren Erdem için 19 yıla kadar hapis istedi. Mütalaada Erdem hakkında, “örgüte üye olmamakla birlikte yardım etmek” ve “gizliliğin ihlali” suçlamaları yöneltilerek, 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapis talep edildi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 12 sanıklı davada Eren Erdem, SEGBİS ile duruşmaya bağlandı. Duruşmada ayrıca biri tutuklu 4 sanık daha hazır bulundu. Duruşmada tanıkların dinlenmesinin ardından söz alan duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, eski CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında “Örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek”, ve “Gizliligin ihlali” suçlarından 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapsi talep edildi.

Firari sanıkların dosyaları ayrılması talep edilen mütalada,  bazı sanıkların beraati, bazı sanıkların ise cezalandırılması talep edildi.

Duruşma sanık ve avukatların esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanlarının alınmasıyla devam ediyor. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 13:26
SIRADAKİ HABER