Gültekin Uysal'dan sert yanıt: Kimliğinden utanan Bozdağ, 'onur'dan dem vurmuş

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Azıcık onur olsa, o masada işi olur mu" diyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a tepki gösterdi: "Terörist dediği HDP’nin kapısına dayanan, kimliğinden utanan Sayın Bozdağ, 'onur'dan dem vurmuş.

© TWITTER
Gültekin Uysal'dan sert yanıt: Kimliğinden utanan Bozdağ, 'onur'dan dem vurmuş

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Altılı Masa üzerinden kendisine yüklenen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a tepki gösterdi. Uysal, "Rahmetli Menderes’in asılmasında eli olanların yanında Demokrat Parti’nin Genel Başkanı gitmiş o masada oturuyor. Azıcık onur olsa, azıcık Menderes’in ruhunun zerresi olsa o masada işi olur mu” diyen Bozdağ'a şu yanıtı verdi:

"Terörist dediği HDP'nin kapısına dayanan, kimliğinden utanan Sayın Bozdağ, ‘onur'dan dem vurmuş; Her yerinizden ‘onur' ve ‘ahlak'ın dışında yolsuzluk, usulsüzlük ve hukuksuzluk akıyor.

Sonra, Menderes/Demokrat Parti kim, siz kim! Şehit Menderes bize ‘yarınlarda Türkiye'nin başına tarihin gördüğü en büyük yağma hareketi gelecek, kayıtsız şartsız onu destekleyin' diye bir vasiyet bırakmadı, ‘tek adam' ile mücadele mirası bıraktı."

BOZDAĞ NE DEMİŞTİ?

AKP Yalova Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Bozdağ, Uysal'ı şu sözlerle hedef almıştı:

"Yargıçların, 28 Şubat’ta Genelkurmay Başkanlığı’na esas duruşa geçtiği gün adalet diyen diliniz nerdeydi? Yargıçlar gidip de askerin karşısında esas duruşa geçer, hükümet bunu seyreder, meclis buna ses çıkarmaz. Nerede sizin adalet anlyaışınız? Biri sesini çıkarmadı. Bu hukuksuzluğu yapanları ayakta alkışladılar.

Rahmetli Menderes’in asılmasında eli olanların yanında Demokrat Parti’nin genel başkanı gitmiş o masada oturuyor. Azıcık onur olsa, azıcık Menderes’in ruhunun zerresi olsa o masada işi olur mu? 

Rahmet Erbakan olsaydı; 28 Şubat’ın gününün failleriyle 28 Şubat mazlumlarını yan yana oturtanlara ‘Hadi oradan sizi gidiler’ derdi. Bunlara haddini bildirmez miydi? Şimdi kalkmışlar Erbakan’ın hayallerini gerçekleştiren Cumhurbaşkanımızı ve AK kadroları indirmek için Erbakan hocamızın hasımlarıyla omuz omuza Erdoğan düşmanlığı yapıyorlar. Yazıklar olsun." (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER