HDP'den Saadet Partisi'ni ziyaret Ekim ayında yoğun bir trafiğimiz var

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüştü. Temelli

© AA
HDP'den Saadet Partisi'ni ziyaret Ekim ayında yoğun bir trafiğimiz var

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüştü. Temelli, "Türkiye'de özellikle 31 Mart sürecine giderken ve daha sonrasında ortaya çıkan gelişmeler, aslında muhalefetin demokrasi zemininde buluşabilir olduğunu gösteriyor. Bu da Türkiye için hayırlı bir gelişmeye vesile olacaktır. Birçok partiye ziyaretimiz olacak" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi. Temelli ve beraberindeki heyet, Karamollaoğlu’nu Balgat’taki çalışma ofisinde ziyaret etti.
 
Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren görüşmenin ardından açıklamada bulunan Temelli, samimi bir karşılama ve diyalogla gerçekleşen görüşmede, Türkiye’nin sorunlarının kapsamlı bir şekilde değerlendirildiğini söyledi. Temelli, partisinin demokrasi ittifakı, anayasa ve yargı reformu konularına ilişkin çalışma dosyasını sunduklarını açıkladı. Temelli, Saadet Partisinin ise bu konulara ilişkin görüşlerini gelecek günlerde ileteceğini söyledi.

Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınmasına ilişkin görüş alışverişinde bulunduklarını, bu durumun kabul edilemez olduğu konusunda hemfikir olduklarını ifade eden Temelli, Türkiye’nin bütün sorunlarının ortak bir akılla hareket edilerek çözülmesi gerektiği düşüncesini iki partinin de desteklediğini vurguladı. Temelli, “Türkiye’de özellikle 31 Mart sürecine giderken ve daha sonrasında ortaya çıkan gelişmeler, aslında muhalefetin demokrasi zemininde buluşabilir olduğunu gösteriyor. Bu da Türkiye için hayırlı bir gelişmeye vesile olacaktır. Birçok partiye ziyaretimiz olacak. Ekim ayına kadar yoğun bir trafiğimiz var” dedi. (ANKARA/AA)

SIRADAKİ HABER