HDP’nin 5. Büyük Kongresi başladı; "Demokrasi İttifakı ile mutlaka kazanacağız"

ANKA
HDP’nin 5. Büyük Kongresi başladı; "Demokrasi İttifakı ile mutlaka kazanacağız"

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 5. Büyük Kongresi’ni “Çözüm biziz, sözümüz var” sloganıyla topladı. Ankara Spor Salonu’nda divan üyeliği seçimi ile başlayan kongrede konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Kürt halkının demokratik siyasetteki kararlılığı ve Türkiye demokrasi güçleriyle yürüttüğü büyük demokrasi mücadelesi bu ülkenin ortak geleceğinde kesinlikle belirleyici olmaya devam edecektir. Tarih de rüzgâr da bizden yanadır” diye konuştu.

Kongrede ilk sözü HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç aldı. Oluç, “Baskı, insanlık ve hukuk dışı İmralı tecridine karşı güçlü ve kararlı duruyoruz

Mücadelemiz direnç ile güçlendi, güçleniyoruz. Bugünü ve yarın bu mücadele azmi ile kazanacağız. Güçlüyüz çünkü haklıyız. Bu salon bizleri kapatmak isteyenlere karşı güçlü bir cevap veriyor. HDP cesarettir, cesaret burada diyor. HDP çözümdür, çözüm burada diyor” dedi.

Ardından konuşan Buldan, "Kendisini yeni bir gelecekte görmek isteyenlerin duracağı nokta halkların demokratik partisidir. Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki HDP salt nehri geçmek için yapılan hiçbir siyasi hesapta köprü olmayacaktır" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER