Hiranur Vakıfı’ndaki çocuk istismarı TBMM’de protesto edildi: Milletvekilleri Bakan Yanık’a sırtını döndü

© ANKA
Hiranur Vakıfı’ndaki çocuk istismarı TBMM’de protesto edildi: Milletvekilleri Bakan Yanık’a sırtını döndü

TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri sırasında, CHP milletvekilleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ı, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesi’ ile ilgili protesto etti. Milletvekilleri, “Çocuk susmadı, siz sustunuz, biz susmayacağız” ve “İstifa” sloganları attı.

TBMM Genel Kurulu’nda İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifleri ile 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifleri görüşüldü.  

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bütçesine ilişkin konuşurken CHP grubu ellerindeki dövizleri göstererek

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesini’ protesto etti. Milletvekilleri bu sırada kürsüde konuşan Bakan Yanık’a sırtlarını döndü

Milletvekilleri, “Çocuk susmadı, siz sustunuz, biz susmayacağı” sloganı attı ve Bakan Yanık’ı istifaya davet etti. Dövizlerde "Çocuk susar, sen susma. Sessiz kalma" mesajlarıyla yazılıydı.  

TBMM Genel Kurulu’nda Bakan Yanık protesto edildi: "Çocuk susmadı, siz sustunuz, biz susmayacağız"

CHP’li milletvekillerinin protestosunun sürmesi üzerine TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, bileşime ara verdi.

Bakan Yanık aranın ardından CHP ve HDP'yi hedef aldı. Bakan Yanık'a CHP ve HDP'li milletvekilleri ise “İstifa sloganları attı.

SIRADAKİ HABER