İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu törende bir araya geldi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir süre önce tartışma yaşadığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu törende bir araya geldi.

© AA
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu törende bir araya geldi

Eski Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, idam edilişlerinin 58’nci yıl dönümünde Topkapı’daki Anıt Mezar’da düzenlenen törenle anıldılar. Törende, İçişleri  Bakanı Süleyman Soylu ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu yan yana geldi.
 
Saygı duruşu ile başlayan anma programı, Beyazıt Camii Müezzini Abdullah Yılmaz’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti, sonrasında da protokol konuşmaları ile devam etti. Tören sırasında Ekrem İmamoğlu ile bir süre önce kendisi için “Pejmurde ederiz” ifadesini kullanan İçişleri Bakanı Soylu yan yana geldi. İlk anlarda selamlaşmayan Soylu ve İmamoğlu törenin sonunda el sıkışarak selamlaştı.

Başkan İmamoğlu ve diğer protokol üyeleri daha sonra Menderes’in kabrini ziyaret ederek dua edip karanfil bıraktılar. İmamoğlu, Merhum Menderes’in gelini Ümran Menderes ile bir süre sohbet etti. Menderes, İmamoğlu’na, “Hayırlı olsun. Allah kolaylıklar versin” dedi.

Başkan İmamoğlu anma programı öncesinde, Anıt Mezar’ın içinde bulunduğu yerleşkede yer alan Demokratlar Konfederasyonu’nu ziyaret etti. İmamoğlu burada, Türk Hava Kurumu Genç Kanatlar öğrencileri ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER