İmamoğlu'ndan Yerlikaya'ya: Birileri adına cevap mı veriyorsunuz?

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu,

© AA
İmamoğlu'ndan Yerlikaya'ya: Birileri adına cevap mı veriyorsunuz?

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, belediye başkan vekili olarak görevlendirilen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya seslendi. İmamoğlu, "Bakın 2 gündür afişler tıka basa, birileri bize cevap vermeye çalışıyor. 20 günde bu sürece hakim olup birileri adına cevap mı veriyorsunuz bizzat yoksa, birilerinin afiş asmasına göz mü yumuyorsunuz?" dedi.

 CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarını Küçükçekmece ilçesinde sürdürdü.

Fevzi Çakmak Meydanı’nda seçmelere hitap eden Ekrem İmamoğlu, dün akşam AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile katıldıkları ortak yayını hatırlatarak, özel bir ana hep beraber hizmet ettiklerini söyledi.
 
ORTAK YAYINLA ÖNEMLİ BİR ADIM ATTIK’

Önemli bir adım attıklarını belirten İmamoğlu, şöyle devam etti:

“Ne adımı biliyor musunuz? 17 yıldır yapılmayan en insani duyguyu, sohbet edebilmeyi, tartışabilmeyi, milletimize bir kez daha hatırlattık. Neydi, Allah aşkına bundan korkunuz neydi? Bunu 16-17 yıldır bunu niye yapmadınız? Bak yapılabiliyormuş. Neticede çıktık konuştuk, sohbet ettik. Herkes samimiyetlere, İstanbul’a kim hakim ona baktı. Ölçecek, biçecek ve karar verecek. Günün sonunda ne olduysa oldu ama ailelerimizle beraber millet huzurunda el sıkıştık, buluştuk, sarıldık. Biz ne dedik? Biz yola çıktığımız ilk gün ‘Bu milleti barıştıracağız’ dedik.”

‘SÜRECİN VALİYE EMANET OLDUĞUNU KENDİSİNE HATIRLATIYORUM‘

İstanbul Valisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Vekili Ali Yerlikaya’ya seslenen İmamoğlu, “Bakın 2 gündür afişler tıka basa, birileri bize cevap vermeye çalışıyor. Sadece şunu öğrenmek istiyorum: 20 günde bu sürece hakim olup birileri adına cevap mı veriyorsunuz bizzat? Yoksa, birilerinin afiş asmasına göz mü yumuyorsunuz?” diye konuştu.

“Bir hafta sonra zaten ben oradayım Allah’ın izniyle” diyen İmamoğlu, “Hep beraber oradayız, milletçe. Bu sürecin İstanbul Valisi’ne emanet olduğunu tekrar İstanbul Valisi’ne hatırlatıyorum. Sayın Valimize diyorum ki, orada işini yapan insanların İstanbul’a hizmet etmesini sağlayın, israf etmesini değil” ifadelerini kullandı.

‘HESAPLARIMIZA GÖRE ZARAR 752 TRİLYON LİRA’

Yıldırım’la ortak yayındaki “Sayıştay raporu” konusuna değinen Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi:

“Biz, Sayıştay raporunun yayınlandığı tarihi verdik. Birileri hemen atladılar; ‘2018 Sayıştay raporu yok.’ Kardeşim, 2018 Sayıştay raporunun açıklanacağı tarih 2019’un sonbaharı gibi olur. Ben size 2018’in ekim ayında yayınlanan Sayıştay raporunun sayfalarını bile okudum. Arkadaşlarımızın yaptığı hesaba göre, Sayıştay raporunda, içinde İSKİ, İETT ve İGDAŞ’ın olduğu biçimiyle açıkladıkları raporda, toplam zarar 752 trilyon lira.”

‘YILDIRIM OKUYACAKSA YARIN RAPORU POSTALAYACAĞIM’

Elindeki dosyayı gösteren İmamoğlu, “Sayın Yıldırım, okumayı seviyorsa, okuyacaksa kendisine bir tane yarın postalayacağım. Bu aynı zamanda Sayıştay’ın internet sitesinden de indirilebilir. ‘Benim teknolojiyle aram iyi değil, bakamam’ diyorsa bunu postalayacağım kendisine. Kendi okusun çünkü çalışma arkadaşları ya kendisini aldatıyor ya da kandırıyorlar. Kendi yakın ekibini uyarsın” dedi.

İmamoğlu, 23 Haziran’a az bir süre kaldığını hatırlatarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“23 Haziran’da çok önemli işlerimiz var. Asla bir avuç insanın bu şehrin iradesini yok saymalarına müsaade etmeyeceğiz. Dolayısıyla görev almamız lazım. Sandıklarda, okullarda, ilçe seçim kurullarında, il seçimde hatta YSK’da avukatından birçok meslekle uğraşan her vatandaşımıza ihtiyacımız var. Sizlerden 23 Haziran’da bizlerle beraber olmanızı istiyoruz. Bunları yaptığınız takdirde, ben de size bir söz veriyorum ki, milletçe 24 Haziran’da hep birlikte Saraçhane’ye gidiyoruz.” (İSTANBUL/AA)

SIRADAKİ HABER