İmamoğlu Trabzon'da: Milletin aklı bu millete yeter ama bir kişinin aklı anca kendine yeter

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Trabzon'daki bayramlaşma programında konuşuyor. İmamoğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle:

İmamoğlu Trabzon'da: Milletin aklı bu millete yeter ama bir kişinin aklı anca kendine yeter

"Bu güzel en büyük sorunu karalamak oldu. Bir belediye başkanı da vatandaşı ayıramaz. Memleketi yönetenler de vatandaşı ayıramaz.

Hiçbir evladımızın hakkın yedirtmeyeceğiz. İstanbul’da insan ayırmadan hizmet ediyoruz, hizmet etmeye devam edeceğiz.

Önümüzde zor bir süreç var, bir yıl dişimizi sıkacağız, hep beraber mücadele vereceğiz. Aynen. İstanbul’da olduğu gibi.

Ne yaptık, beni partim İstanbul’a aday gösterdi. Buna vesile olan Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na minnet duygularımı iletmek istiyorum. Bayramın birinci günü kendisini aradım, tebrik ettim. ‘Trabzonlu hemşehrilerine kocaman selamlarımı söyle’ dedi. Adaylaştıktan sonra dedi ki, ‘Biz bu işi ittifakla başarabiliriz’ Ne oldu? Millet İttifakı tesis edildi. İyi Parti, tereddütsüz destek oldu bu kardeşinize.

İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, bize kayıtsız şartsız, en zor anlarımızda en önde katkı sunarak destek oldu. Bayramın birinci günü kendilerini de aradım, bayramını tebrik ettim. Sayın Meral Akşener’in de sizlere selamlarını getirdim.

Hep birlikte kazandık. Ancak, yetmez dediler. Biz bu ittifakımızın adını İstanbul ittifakı koyalım dedim. Sağ olsun kabul ettiler. İstanbul İttifakı olarak yola çıktık. Ben AK Partilinin de MHP’linin de Saadet’in de oyunu aldım. Sonra o oylar sandığa atıldı ya oylar sandıkta karıştı. Kimin oyu belli mi değil. Ben zannediyorum ki

16 milyon İstanbullunun hepsi bana oy verdi.

Bu 1 yıllık süreçte olağanüstü bir adım atılmıştır. Başta az önce söylediğimi iki genel başkanımızın liderliğiyle beraber 6 siyasi parti ihtiyacımız olan, eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, adaletin, hukukun, liyakatin var olması için bir mücadele sürecini başlattılar, çok kutsal bir masa.  İlkeleri çok önemli, onların bu mücadelesine hep birlikte destek olmakla yükümlüyüz.

Bu kardeşiniz şimdi Trabzon’un bu meydanında hepinizin huzurunda söz veriyorum. Bu sürecin en çalışkan neferi olacağım. Bu siyasi birlikteliği büyütmeliyiz, hep beraber mücadele etmeliyiz. "

SIRADAKİ HABER