İnce'den 'adam kazandı' açıklaması: İmamoğlu'nun elindeki belgeler bende olsaydı

İnce, 'Millet 'adam kazandı' lafını benden duymalıydı. O gün partiden istifa etmeliydim' açıklamasında bulundu.

© TWITTER
İnce'den 'adam kazandı' açıklaması: İmamoğlu'nun elindeki belgeler bende olsaydı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, seçim gecesini anlattı. "Millet 'adam kazandı" lafını benden duymalıydı" diyen İnce, "O gün partiden istifa etmeliydim" düşüncesini dile getirdi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın konuğu oldu.

2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gazeteci İsmail Küçükkaya'ya attığı ve Erdoğan karşısında seçimi kaybettiği anlamına gelen "Adam kazandı" mesajına yönelik soruya yanıt veren İnce, eleştirilere hak verdiğini belirtti.

‘İMAMOĞLU'NUN ELİNDEKİ BELGELER BENDE OLSAYDI’

"Millet 'adam kazandı" lafını benden duymalıydı. O gün partiden istifa etmeliydim" açıklaması yapan İnce, "Ekrem İmamoğlu'nun elindeki belgeler bende olsaydı kelleyi koltuğa alır çıkardım" diye konuştu.

Mühürsüz oy pusulalarını geçerli sayarsan ey YSK kapının önüne gelirim dedim. Ve gittim. CHP'nin bir görevlisi var avukat. Kulağıma eğiliyor ve bana bir şey söylüyor. Bunu "NATO askerleri Muharrem İnce'yi tehdit etti" gibi lanse ettiler.

'Senin itiraz ettiğin yanlış bir karar alındı mı?' dedim 'hayır' dedi. Yanlış bir şey yapılmadığını düşününce avukatları çağırmadım. 50 bin avukat yerine 100 bin sandık görevlisi istemeliydim. 'Sandıklar tamam mı' dedim 'tamam' dediler.

SIRADAKİ HABER