İYİ Parti Sözcüsü: AK Partililere unuttukları sözleri hatırlatıyoruz

İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu, partisinin genel merkezinde gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu

© AA
İYİ Parti Sözcüsü: AK Partililere unuttukları sözleri hatırlatıyoruz

İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu, partisinin genel merkezinde gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. "Devletin birliğine kasteden her türlü teşebbüse karşı gür bir seda CHP'ye yakışır" diyen Ağıralioğlu, "AK Parti'deki arkadaşlarımıza 2002'de millete verdikleri ve unuttukları sözü hatırlatıyoruz" ifadelerini de kullandı.

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Başkanlık Divanı Toplantısı’nın ardından partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. “Devletin birliğine bütünlüğüne kasteden her türlü teşebbüse karşı gür bir seda CHP’ye yakışır” diyen Ağıralioğlu, İYİ Parti’nin, millete verilen sözleri unutanlara hatırlatmalarda bulunduğunu belirterek, “AK Parti’deki arkadaşlarımıza 2002’de millete verdikleri ve unuttukları sözü hatırlatıyoruz. Seçim beraberliği yaptığımız, Türk siyasetine nefes alma imkanına dönüştürdüğümüz Millet İttifakı’nın diğer ortağı olan CHP’ye de 1923’ü, kuruluş iradesini, devletin hangi zorluklarla kurulduğunu hatırlatıyoruz” diye konuştu.

‘GÜR BİR SEDA CHP’YE YAKIŞIR’

Devleti kuran parti olarak CHP’nin sorumluluğuna işaret eden Ağıralioğlu, “Devletin birliğine bütünlüğüne kasteden her türlü teşebbüse karşı gür bir seda CHP’ye yakışır” ifadesini kullandı.

Ağıralioğlu’nun konuşmasında bazı satır başları:

DEVLETİN BÜTÜNLÜĞÜ MESAJI: Memleketin güvenlik endişeleri ortaya çıkınca, memleketin bütün siyasal eğilimlerinin bir araya gelebilmiş olması Türk milletinin çok büyük bir gücüdür. Bu gücü milletimize vermek siyasi sorumluluğumuzdur. İçeride siyaset, sosyal ve ekonomik politikalar, dış politika vizyonu belli perspektiflerde değişiklik arz edebilir ama her bir partinin vazifesi, Türk devletinin ayrılmaz bütünlük içerisinde huzur ve güvenle yarınlara taşınmasıdır.

YARGI PAKETİ YORUMU: İYİ Parti olarak Meclis’te görüşülen hiçbir kanun maddesine toptan red veya kabul cephesi değiliz. Detaylarına henüz vakıf olduğumuz, üzerinde parti grubumuzun hassasiyetle çalışacağı teklif metni üzerinde doğru bulduklarımızı destekleyeceğiz, yanlış bulduklarımıza da itirazlarımızı ve tekliflerimizi takdim edeceğiz. 15 Temmuz’dan sonra hukuk literatürüne sokmaya çalışılan, ceza hukukunda bir karşılığı olmayan ‘iltisak’ tabirine itirazımız oldu. Çünkü ‘iltisak’ ceza hukuku içerisinde tanımlanabilecek bir kavram değildir.

ERDOĞAN’IN BM’DEKİ KONUŞMASI: BM Genel Kurulu’nda Doğu Türkistan ve Kırım unutulmuştur. Başı dara girmiş herkesin sığındığı liman olan bu Türk yurdunun, aşını, ekmeğini kendisine sığınan her milletle paylaşmış bu milletin sahipsizliği, bizim hicran sebebimizdir.

‘FETÖ’ DEĞERLENDİRMESİ: FETÖ’cüler denilen zümre, devletin yönetimini ele geçirmek için en güçlü olduklarına inandıkları mevzilere sızmaya teşebbüs ettiler. Ordunun komuta kademesine, istihbarata, yargıya, paranın ve gücün olduğu yere, basına… Dolayısıyla bu meselede 15 Temmuz alçaklığından sonra hükümetin mücadele etme kararlılığında bir istisna oldu. Bu istisna, hükümetin perspektifinin ‘FETÖ’cüler denilen zümre her tarafa sızdı sadece bize sızmadı’ şeklinde olması, mevzuyu akamete uğratacak bir zafiyete sebep oldu. (ANKARA/AA)

SIRADAKİ HABER