İYİ Partili Çıray: Seçime doğru Akşener’e provokasyonlar artabilir

Saldırıları provokasyon olarak değerlendiren Çıray, 'Anadolu halkı misafirperverdir. Bu belli ki bir provokasyon' ifadelerini kullandı.

© AA
İYİ Partili Çıray: Seçime doğru Akşener’e provokasyonlar artabilir

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Sivas'taki saldırı girişimini yorumlayarak "Seçime kadar bu provokasyonların şu ya da bu şekilde artarak devam etme tehlikesini görüyorum" diye konuştu.

İYİ Partili Aytun Çıray, Akşener'e yapılan saldırı girişimi hakkında açıklamada bulundu. Bu saldırıları bir provokasyon olarak değerlendiren Çıray, "Bunu bütün Anadolu halkına yaymamak lazım. Anadolu halkı misafirperverdir. Bu belli ki bir provokasyon" dedi.

'DURUN BAKALIM DAHA NE OLACAK' HATIRLATMASI

Çıray, Erdoğan'ın, Akşener'e yönelik Rize'deki saldırı girişiminden sonra sarf ettiği "Durun bakalım daha ne olacak" sözlerini hatırlattı. Çıray şunları söyledi:

"Yandaş medyanın orada olması, bu şahsın çıkıp bunları söylemesi ve bilinen sloganları tekrarlaması, bunun açık bir provokasyon olduğunun bir göstergesi. Biliyorsunuz Rize provokasyonundan sonra Türkiye'de hepimizin güvenliğini sağlamakla görevli Sayın Erdoğan "Durun bakalım daha ne olacak" demişti. Seçime kadar bu provokasyonların şu ya da bu şekilde artarak devam etme tehlikesini görüyorum. Bütün iyi niyetimle yöneticileri yine de uyarıyorum. Türkiye'yi barış içerisinde seçimlere götürmeliyiz."

SIRADAKİ HABER