Kemal Kılıçdaroğlu: Hayatımda bu kadar bel altı vurulan bir seçime ilk kez giriyorum

31 Mart seçimlerine bir gün kala siyasiler son konuşmalarını yapıyor. Kılıçdaroğlu "Şimdi iftira üzerinden hareket ediyorlar. Tutmuyor tutmaz da zaten. Yapacaklarınızı anlatın yok, 7/24 beni anlatıyor. Bay Kemal diyor. İdam sehpaları kurdular benim için. Dedim benim asılmam ile sorunlar çözülecekse buyurun asın dedim" açıklaması yaptı.

© AA
Kemal Kılıçdaroğlu: Hayatımda bu kadar bel altı vurulan bir seçime ilk kez giriyorum

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimler öncesinde Eskişehir’de STK Temsilcileri, üretici birlikleri ve muhtarlarla düzenlenen buluşma etkinliğinde yaptığı konuşmasında, ‘Hayatımda bu kadar bel altı vurulan bir seçime ilk kez giriyorum’ dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

BENİM İÇİN İDAM SEHPALARI KURDULAR: Sayın Büyükerşen yaptıklarını anlattı. İki isim var Büyükşehir denince bunlardan birisi Yılmaz Büyükerşen’dir. 1960’lı yıllardan bu yana Eskişehir’i bilirim. Büyükerşen’in kentin ne olması gerektiğini, sadece Eskişehir’e değil bütün Türkiye anlatması çok önemlidir. İkinci isim ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’dur. Tüm baskılara rağmen yaptığı çalışmalarla örnek oldu. Hayatımda bu kadar bel altı vurulan bir seçime ilk kez giriyorum. İYİ Parti ile işbirliğimiz var. Saadet Partisi ile dirsek temasımız var. Yerel seçime gidiyoruz. Yerel seçimde adaylar projelerini anlatır. Siyaset budur. Şimdi iftira üzerinden hareket ediyorlar. Tutmuyor tutmaz da zaten. Yapacaklarınızı anlatın yok, 7/24 beni anlatıyor. Bay Kemal diyor. İdam sehpaları kurdular benim için. Dedim benim asılmam ile sorunlar çözülecekse buyurun asın dedim. Şimdi gittiler sayın Meral Akşener’i hapisle tehdit ediyorlar.

BEKA SORUNU SİZİN YÜZÜNÜZDEN VAR: Beka sorunu var diyorlar, ne alakası var. Muhtar seçeceğiz, belediye başkanı seçeceğiz. Türkiye’de bir beka sorunu varsa sizin yüzünüzden var. 17 yıldır bu ülkeyi siz yönetiyorsunuz. Türkiye’yi bir beka sorunu ile karşı karşıya getirdiyseniz o koltukları bırakın. Bizim ittifak kurduğumuz partiler bellidir. Siyasi işbirliklerimiz hak ve hukuk içindir. Bu işbirliğinin Türkiye’nin geleceği için önemini halkımızın bilmesi lazım. Evet İYİ Parti ve Saadet Partisi ile farklılıklarımız var, ortak paydamız ise demokrasi, bir arada yaşama isteği. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER