Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektriği kesildi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada faturasını ödemediği için elektriğinin kesildiğini duyurdu.

© TWITTER
Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektriği kesildi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada faturasını ödemediği için elektriğinin kesildiğini duyurdu. Eşinden haber geldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ödemediği elektrik faturasının ardından elektriklerinin kesildiğini duyurdu. 

"Az önce eşimden haber geldi" diyen Kılıçdaroğlu, "Bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola

Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir" ifadelerini kullandı. 

Videolu paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, sürece ilişkin bu akşam saat 21.00'de açıklama yapacağını belirtti.

NE OLMUŞTU?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben, bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim" demişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 12:26
SIRADAKİ HABER