Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Adana’da toplu açılış törenine katıldı: "Sandığa gidin ve Türkiye'nin kaderini değiştirin"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Çukurova’da; “Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Her bir oyunuzun demokrasi açısından çok ama çok yararı var. Oy kullandığınız zaman Türkiye’de Cumhuriyet tarihine altın harflerle bir sonucu yazdıracaksınız. Ve hep beraber Türkiye’ye demokrasiyi getireceksiniz. Sandığa gidin ve Türkiye’nin kaderini değiştirin” dedi.

© AA
Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Adana’da toplu açılış törenine katıldı: "Sandığa gidin ve Türkiye'nin kaderini değiştirin"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Adana’da; Çukurova Belediyesi’nin toplu açılış törenine katıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katıldığı törende konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Kısa bir konuşma yapacağım. Çok değerli sanatçımız var, sizler o sanatçıyı dinlemek istiyorsunuz. Sizden sadece bir şey istiyorum. Sandık gelecek, sandığa gideceksiniz ve oy kullanacaksınız. ‘Bugün gitmesem de olur, oy kullanmasam da olur’ sakın demeyin. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Her bir oyunuzun demokrasi açısından çok ama çok yararı var. Oy kullandığınız zaman demokrasi gelecek

Oy kullandığımız zaman güzellik gelecek. Oy kullandığınız zaman kadın-erkek eşitliği gelecek. Oy kullandığınız zaman temiz bir çevre gelecek. Oy kullandığınız zaman güçler ayrılığı ilkesi gelecek. Oy kullandığınız zaman özgürce tweet atabileceksiniz. Oy kullandığınız zaman özgürce eleştirebileceksiniz. Ve oy kullandığınız zaman Türkiye’de Cumhuriyet tarihine altın harflerle bir sonucu yazdıracaksınız.

Ve hep beraber Türkiye’ye demokrasiyi getireceksiniz. Sakın ola ki, seçim sırasında, ‘Bu sefer de gitmeyeyim, oy kullanmayayım’ demeyin. Sandığa gidin ve Türkiye’nin kaderini değiştirin.”

Konuşmaların ardından; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin; 14 projenin temelini attı, 23 projenin de toplu açılışını yaptı. Törenin ardından Ferhat Göçer, Çukurovalılara konser verdi.

SIRADAKİ HABER