Kılıçdaroğlu: Adayların hepsi CHP'li ve YSK'dan onaylı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bazı belediye meclis üyesi adaylarıyla ilgili iddialara "PKK'lı ise niye tutuklamadın?" diye yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'la ilgili iddiaların bugün gündeme getirilmesinin nedeniyle ilgili de "Erdoğan kaybedeceğini görüyor ve kaybetmemek için elinden gelen her türlü çabayı gösteriyor. İftira, karalama bunların başında yer alıyor" dedi.

© AA
Kılıçdaroğlu: Adayların hepsi CHP'li ve YSK'dan onaylı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı adaylarla ilgili PKK’lı oldukları yönünde yapılan yayınlar ve açıklamalara tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Best FM’de ‘Ufuk Karcı ile Konuşan Türkiye’ programında “Sayın Cumhurbaşkanı, Mansur Yavaş için ‘Seçim sonrası ne olacağı belli değil’ dedi. Ne olacak, ne olabilir?” sorusunu şöyle yanıtladı:
 
“Ne olacağı çok belli. Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olacak. Herkesi kucaklayacak, herkese sempatik davranacak, sorunlarına eğilecek. Mansur Yavaş’ın böyle bir özelliği var. Mansur Yavaş kazanmasın diye her türlü iftira… Bu kadar olmaz, insaf. Kendisine bağlı bütün medya gruplarının ortak sesiyle adeta Mansur Yavaş’a savaş açtılar. Mansur Yavaş dik duran birisidir, böyle savaş açtılar diye diz mi çökecek?”

‘ERDOĞAN KAYBEDECEĞİNİ GÖRÜYOR’

Kılıçdaroğlu, Yavaş’a ilişkin iddiaların sorulması üzerine de “Bunlar defalarca dile getirildi ama ciddi iddialar değil. İddiayı ortaya atan adam zaten ruh hastası, çocuk tacizcisi. Sadece Mansur Yavaş için değil, aynı şeyi Kayseri’de de yapmış. Orada da benzer iddialar var. Ayıp olan bunların ciddiye alınması. Bunları ciddiye almaya gerek yok” dedi. Seçimi Yavaş’ın kazancağının görülmesi üzerine 2016’daki olayın gündeme getirildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Erdoğan kaybedeceğini görüyor ve kaybetmemek için elinden gelen her türlü çabayı gösteriyor. İftira, karalama bunların başında yer alıyor.” dedi.
Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye meclis üyesi adaylarının PKK’lı olduğuna dair yayın ve açıklamalara da yanıt verirken şöyle konuştu: “Bizim belediye meclis üyesi olarak belirlediğimiz adayların tamamı CHP’li. Bizim üyemiz, yıllardır veya yeni gelmiştir. Sadece MHP’den değil AK Parti’den de bize gelen belediye meclis üyesi, belediye başkanı olanlar var. Bunların her birisi savcılıktan temiz kağıdı almışlardır, YSK bunlar aday olup seçilebilir diye ‘evet’ demiştir. Kardeşim senin istihbarat örgütün yok mu? Peki bunlar PKK’lı ise niye tutuklamadın? Nasıl olup da bunlara temiz kağıdı verdin? Sormayacak mısınız? İftiranın, haksızlığın, insafsızlığın bu boyutu olur mu? Eğer ‘Böyle karalama kampanyasından yola çıkarak oy devşirebilir miyiz?’ diye düşünüyorlarsa çok özür dilerim ama bu milletin aklı, belleği, neyin ne olduğunu görme gibi bir feraseti var. Mutfakta yangın var, Beyefendi ne ile uğraşıyor? Suçlu ilan ediyor herkesi. Sen hakim misin, savcı mısın?” (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER