Kılıçdaroğlu: Ben helalleşme diyorum, Erdoğan çok kızıyor

Yeniçağ yazarı Uğuroğlu: Türk siyasetinde gündemi her gün 10 kere, 'Bay Kemal' dese de Erdoğan değil Kılıçdaroğlu belirliyor

© AA
Kılıçdaroğlu: Ben helalleşme diyorum, Erdoğan çok kızıyor

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, bugünkü yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki "helalleşme"ye yönelik açıklamalarını hatırlatarak, Kılıçdaroğlu ile grup toplantısı sonrası yaptığı kısa görüşmeye yer verdi.

Uğuroğlu'nun aktardığına göre Kılıçdaroğlu  "Amacım; yarın yöneteceğimiz devletimizi oluşturan toplum katmalarımızla gurur duyacağımızı ve her kesimi kapsayıcı olacağımızı, kültürel zenginliğimizi halkımıza anlatmaktır

Bu toplumun farklılıklarını asla düşmanlık olarak görmek değil, büyük bir zenginlik olarak görmek ve 84 milyonu kucaklamak zorundayız. İşte bu toplumun her kesimi ile helalleşmektir. Ben helalleşme diyorum, Erdoğan çok kızıyor"  dedi. 

Uğuroğlu ayrıca Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında kullandığı "Erdoğan'a hakkımızın helal olmadığını söylemekten daha çoğunu yapmak zorundayız…" ifadesine ilişkin olarak da "1-İlk seçimde iktidardan indirmek… 2-Bağımsız yargı önüne çıkarmak..."  yorumunu yaptı. 

Uğuroğlu ayrıca, grup toplantısında CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile karşılaştığını söylerken, Tekin'in, "Parti Meclisi'nin aldığı, 'Kurultayı bir yıl erteleme' kararının yanlış olduğunu vurguladığını" söyledi..

Yazının tamamı için tıklayın.

SIRADAKİ HABER