Kılıçdaroğlu: Biz siyaseti halk için yapıyoruz, oligarklar için değil

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz siyaseti halk için yapıyoruz, oligarklar için değil, saray beslemeleri için değil" diye konuştu.

© ANKA
Kılıçdaroğlu: Biz siyaseti halk için yapıyoruz, oligarklar için değil

Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de CHP üye katılım töreninde konuştu.

 Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Bu ülkenin insanları huzuru hak ediyor. Bu ülkenin insanları yoksulluğu hak etmiyor, zenginliği hak ediyor. Bölüşmeyi hak ediyor, beraber birlikte olmayı hak ediyor. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek, gelir dağılımında eşitlik demektir, herkesin karnının doyduğu bir Türkiye demektir. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek adaletten yana tavır takınmak demektir, adaletli olmak demektir. Sınava girip Türkiye'de derece alan sözlü sınavda elenen bütün o kesimin hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunacağız. Biz siyaseti halk için yapıyoruz oligarklar için değil. Saray beslemeleri için değil.

Cumhuriyet Halk Partili olmak kolay bir iş değildir, zor bir iştir. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek Yozgat'ın kokulu mercimeği varken dışarıdan mercimek ithal etmemek demektir. Bu ülkenin Harran Ovası varken, Çukurova'sı varken dışarıdan pamuk ithal etmemek demektir. buğday ithal etmemek demektir. Kendi çiftçisini desteklemek, kendi çiftçisinin üretmesi için her türlü çabayı göstermektedir demektir.

'ADALET YÜRÜYÜŞÜMÜZ BİTMEDİ'
Cumhuriyet Halk Partili olmak demek beşli çetelere devleti teslim etmemek demektir. Kimse endişe etmesin beşli çetelerden fakirin fukaranın hakkını sormak benim temel görevim olacaktır. ‘Sınır namustur’ diye yazar bütün sınırlarda, sınır namussa, nasıl oluyor da yol geçen hanına dönüyor? Nasıl oluyor da uyuşturucu var?

Adalet yürüyüşümüz bitmedi, bu ülkeye demokrasi gelene kadar devam edecek." (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER