Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'a: Düştüğün küfür çukuruna ben inemem, kusura bakma

Erdoğan'a yönelttiği soruları hatırlatan CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Sorularıma yanıt verememenin ezikliği içinde, küfürlerine devam etmişsin' dedi.

© AA
Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'a: Düştüğün küfür çukuruna ben inemem, kusura bakma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sorduğu soruları hatırlatarak "Düştüğün küfür çukuruna ben inemem, kusura bakma; sorularıma yanıt verememenin ezikliği içinde, küfürlerine devam etmişsin" dedi.

10 SORUYU 7 SAAT SONRA CEVAPLADI

Erdoğan, geçen çarşamba günü partisinin grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 10 soru yöneltmiş; ''Bu sorulara öyle kıvırtarak, laf çevirerek, yuvarlak sözler ederek değil, kesin, kati, net cevap vermesini bekliyorum. Şayet bu delikanlılığı yaparsa kendisini siyaseten ve tıbben mazur görmekten vazgeçip muhatap almaya başlayabiliriz'' demişti.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 10 sorusuna 7 saat sonra yanıt vermiş ve kendisi de Erdoğan'a 10 soru yöneltmişti.

ERDOĞAN'IN HEDEFİNDE GEZİ VE KILIÇDAROĞLU VARDI

Kılıçdaroğlu'nun 10 sorusundan sonra Erdoğan, partisinin 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

Burada yaptığı açıklamalarda Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Erdoğan, ekonomik krizi Gezi Direnişi'ne bağladı. Kılıçdaroğlu'nu yanıt verdiği '10 soru' üzerinden sert ifadelerle suçladı.

"Gezi olaylarıyla başlayan ve devam eden ihanetlerin ülkemize kur-faiz-enflasyon şer üçgeni üzerinden ödettiği ağır bedeller olmasaydı, 1.5 trilyon doları bulan bir milli gelirle çok farklı bir yerde olacaktık" diye konuşan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na yönelik de "Yüreksizliğini, çapsızlığını, ipinin başkalarının elinde tutulduğunu göstererek cevap vermiş" şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU: DÜŞTÜĞÜN KÜFÜR ÇUKURUNA İNEMEM

CHP lideri Kılıçdaroğlu da, sosyal medya hesabından Erdoğan'a yönelttiği soruları hatırlattı ve Erdoğan'ın bugün kendisine yönelik yaptığı açıklamaya değindi.

Kılıçdaroğlu, "Erdoğan sorularıma yanıt verememenin ezikliği içinde, küfürlerine devam etmişsin. Düştüğün bu küfür çukuruna ben inemem, hiç kusura bakma" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2022, 18:35
SIRADAKİ HABER