Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da: Gelmedik, konuşmadık, Ankara'da oturduk güzel güzel laflar ettik, dertlerinize talibim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP bu bölgeye fazla gelmedi onun farkındayım.CHP'ye Diyarbakır'da fazla üye olan yok biliyorum.

© ANKA
Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da: Gelmedik, konuşmadık, Ankara'da oturduk güzel güzel laflar ettik, dertlerinize talibim

Bunun kabahati bizde. Sofranızda oturmadık, Ankara'da oturduk güzel güzel laflar ettik "niye bize oy vermiyorlar?" diye. Sizin dertlerinize talibim. Dertlerinizi çözeceğim. Emin olun az kaldı. Geliyor gelmekte olan ve geleceğiz" açıklamasını yaptı. 

Kılıçdaroğlu Diyarbakır ziyaretini sürdürüyor. Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da üye katılım toplantısına katıldı. 

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: 

"6 milyon 300 genç ilk kez sandığa gidecek, oy kullanacak, Türkiye'nin kaderini belirleyecek. Benim umudum ve beklentim gençlerden. Demokrasinin güvencesi sizler olacaksınız. 

Biz gençlerle gurur duyuyoruz. Ülkemizin bugünü ve geleceği gençlere emanet. Ben sadece sizin beklentilerinizi gerçekleştirmek için mücadele edeceğim.

Çatışmadan kaçınacağız. Bütün  bölge olarak hep beraber huzur içinde yaşayacağız. Orta Doğu'yu kast ediyorum. Bütün komşularımızla barış içinde huzur içinde yaşamak istiyorum.

CHP'ye katılan siz değerli kardeşlerime de yürekten teşekkür ederim. Önemli bir adım atıyoruz bunun farkındayım. CHP halkın partisi olmak adına önemli adımlar atıyor. 

Ne ezilen ne ezen olacak, insanca hakça bir düzeni beraber getireceğiz.

Yeni kadrolarla gençlerle kadınlarla yolumuza devam edeceğiz aydınlık parlak bir Türkiye'yi yeniden inşa etmek üzere. "

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022, 11:54
SIRADAKİ HABER