Kılıçdaroğlu: Ekrem İmamoğlu 15 bin 720 oy farkıyla yine başkan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i İYİ Parti Genel Merkezi'nde ziyaret etti. Sandıkların yüzde 92'sinin açıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "YSK sandık güvenirliğini bozar bir sürecin içine girmiştir. Hukuk devleti ise kanunda bir gerekçesi vardır" dedi.

AA
Kılıçdaroğlu: Ekrem İmamoğlu 15 bin 720 oy farkıyla yine başkan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nda birlikte hareket ettikleri İYİ Parti Başkanı Meral Akşeneri ziyaret etti.

Ziyaretin ardından iki lider kameralar karşısına geçti. İstanbul’da oyların yeniden sayıla sürecini eleştiren Kılıçdaroğlu, “Sandıkların yüzde 92.30 u açıldı. saat 8.54 itibariyle. 15 bin 720 oy farkıyla yine Ekrem İmamoğlu önde.” dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti;

“YSK hukuk güverliğini sağlamak zorundadır. Oyların yeniden sayılmasına yönelik bizim hiçbir itirazımız olmadı. Neye itiraz ettik, itiraz hukuk içinde olmalı. Seçimleri düzenleyen yasanın 112’nci maddesi delil ve gerekçe gösteremeyenlerin itirazları incelenemez diyor. Varsa bir şey delilini koyarsın itirazını yaparsın. YSK sandık güvenirliğini bozar bir sürecin içine girmiştir. Hukuk devleti ise kanunda bir gerekçesi vardır. Hakimin tarifsizliği ve bağımsızlığı önemlidir. YSK’daki hakimlere sesleniyorum. 38 ilçeyi yeniden sayacağız diyorlar. Hangi gerekçeyle neden? Islak imzalı tutanaklarda AKP’nin temsilcisinin imzası var, MHP’nin temsilcisinin imzası var, bizim imzamız var. Niçin seçim sırasında tutanaklara şerh düşmediler?”

SIRADAKİ HABER