Kılıçdaroğlu: İlk hedefimiz, aç ve açıkta tek bir kişi kalmayacak şekilde halkımızı kucaklayarak kara kışı atlatmak

Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajını paylaştı

© AA
Kılıçdaroğlu: İlk hedefimiz, aç ve açıkta tek bir kişi kalmayacak şekilde halkımızı kucaklayarak kara kışı atlatmak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Kalbinde millet ve Cumhuriyet sevdası taşıyan bizlerin ilk hedefi, aç ve açıkta tek bir kişi kalmayacak şekilde halkımızı kucaklayarak kara kışı atlatmaktır. Ardından yapılacak ilk seçimde millet iradesi tecelli edecek; Cumhuriyet, ‘demokratik, laik, sosyal hukuk devleti’ ilkesi temelinde tüm kurumları ile tesis edilecek.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle: 

“Millet egemenliğinin yegâne yönetim biçimi olan Cumhuriyet’imizin 98’inci yaşı kutlu olsun. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki milletimizin bin bir emek ve fedakârlık ile kurduğu Cumhuriyet, bilhassa ‘kimsesizlerin kimsesi’ olmak üzere inşa edilmiş; egemen güçlere karşı kazanılan zaferlerin ardından, milletimizin hiçbir ferdi öksüz kalmamıştır.

"Cumhuriyet, ‘demokratik, laik, sosyal hukuk devleti’ ilkesi temelinde tüm kurumları ile tesis edilecek"
Günümüzde ekonomik ve siyasi bir buhranın içerisinde bulunan ülkemizin, yine aynı ilkeye sıkı sıkıya bağlanması şarttır. Milletimizin kara kışı atlatabilmesi için Cumhuriyet’in en temel değerlerinden biri olan ‘sosyal devlete’ ihtiyaç ne kadar fazla ise mevcut iktidarın uygulama ihtimali de o kadar azdır

Bu nedenle kalbinde millet ve Cumhuriyet sevdası taşıyan bizlerin ilk hedefi, aç ve açıkta tek bir kişi kalmayacak şekilde halkımızı kucaklayarak kara kışı atlatmaktır. Ardından yapılacak ilk seçimde millet iradesi tecelli edecek; Cumhuriyet, ‘demokratik, laik, sosyal hukuk devleti’ ilkesi temelinde tüm kurumları ile tesis edilecek. İşte o büyük gün geldiğinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetleri aşmak üzere Cumhuriyet’i demokrasi ile taçlandıracağız. Milletimize söz verdik, başaracağız!

Bu duygu ve inançla 98’inci yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşı önderleri ve şehitlerini, terörle mücadelede şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun.”  (ANKA)

SIRADAKİ HABER