Kılıçdaroğlu: Kadınlar hangi partide siyaset yapacaklarına kendileri karar verir; özür dile Erdoğan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Vitrin mankeni gibi başörtülü kadınları yanına alarak vatandaşı kandırdığı" yönündeki sözlerine bir de Twitter'dan tepki gösterdi.

© AA
Kılıçdaroğlu: Kadınlar hangi partide siyaset yapacaklarına kendileri karar verir; özür dile Erdoğan

Kılıçdaroğlu, "Kadınlar hangi partide siyaset yapacaklarına kendileri karar verir. Kadınlara istikamet çizmek, ne giyeceklerini, nasıl yaşayacaklarını söylemek kimsenin haddi değildir! #ÖzürDileErdoğan" dedi. 

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Kadınlar hangi partide siyaset yapacaklarına kendileri karar verir. Kadınlara istikamet çizmek, ne giyeceklerini, nasıl yaşayacaklarını söylemek kimsenin haddi değildir! <a href="https://twitter.com/hashtag/%C3%96z%C3%BCrDileErdo%C4%9Fan?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#ÖzürDileErdoğan</a></p>&mdash; Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) <a href="https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1345110852404445189?ref_src=twsrc%5Etfw">January 1, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

SIRADAKİ HABER