Kılıçdaroğlu: Kimlerin damarlarında kafir ve zalim kanı akar, vatansever Sütçü İmam’dan beri çok iyi biliriz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) düzenlediği 29 Mayıs İstanbul’un Fethi'nin 568'nci yıl dönümü kutlamalarına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,

© AA
Kılıçdaroğlu: Kimlerin damarlarında kafir ve zalim kanı akar, vatansever Sütçü İmam’dan beri çok iyi biliriz

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul'un fethinin yıl dönümünü kutladığı paylaşımında, "Kimlerin damarlarında kâfir ve zalim kanı akar, vatansever Sütçü İmam’dan beri çok iyi biliriz." ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) düzenlediği 29 Mayıs İstanbul’un Fethi'nin 568'nci yıl dönümü kutlamalarına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra bir sosyal medya paylaşımında bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Osmanlı Devleti'nin en genç padişahlarından, fetihe çıktığında sadece 20 yaşında olan Fatih Sultan Mehmet Hanımız ve şanlı ordusunu rahmet ve minnetle yâd ediyorum. İstanbul'un fatihinin emanetine sahip çıkan ve bu şehri işgalcilerden kurtaran Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, bu şehir Türk vatanının ziyneti, Türk tarihinin serveti, Türk milletinin göz bebeğidir” diyerek İstanbul’un Fethi’nin yıl dönümünü kutladı.

Kılıçdaroğlu, bir diğer paylaşımında ise "Ayrıca kimlerin damarlarında kâfir ve zalim kanı akar, vatansever Sütçü İmam'dan beri çok iyi biliriz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 09:17
SIRADAKİ HABER