Kılıçdaroğlu'ndan Bakan Nebati’ye gönderme: “Epistemolojik kopuşlar” onların olsun, bizim Türkiye vizyonumuz budur

"Şampiyonlar Ligi'nin en iyi oyuncularıyla birlikte dünyayla rekabet edeceğiz"

© AN
Kılıçdaroğlu'ndan Bakan Nebati’ye gönderme: “Epistemolojik kopuşlar” onların olsun, bizim Türkiye vizyonumuz budur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün (3 Aralık) düzenlenen "İkinci Yüzyıla Çağrı" toplantısından konuşmasının yer aldığı videoyu sosyal medya hesabından yayınladı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin geçtiğimiz aylarda söylediği “Neoklasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heterodoks yaklaşım" ifadelerine gönderme yapan Kılıçdaroğlu, paylaşımda "Ekonomi ve endüstriyel dönüşüm alanlarında, Şampiyonlar Ligi'nin en iyi oyuncularıyla birlikte dünyayla rekabet edeceğiz. “Epistemolojik kopuşlar” onların olsun" ifadelerine yer verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, günlerdir beklenen “Türkiye’yi dünyanın merkezi yapacağım” dediği vizyon belgesini açıkladı. CHP lideri, İkinci Yüzyıla Çağrı beyannamesi kapsamında, “ekonomide ve endüstriyel dönüşümde Şampiyonlar Ligi kadrosunu” da tanıttığı toplantıdaki konuşmasını sosyal medya hesabından paylaştı.

Kılıçdaroğlu paylaşımında, Bakan Nebati'nin geçtiğimiz aylarda yabancı akademisyenlerin de katıldığı ‘ekonomik dönüşüm zirvesi’nde kullandığı ve sosyal medyada gündem olan “Neoklasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heterodoks yaklaşım günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomi ile daha fazla önem kazanmaktadır.” sözlerine gönderme yaptı.

Kılıçdaroğlu gönderisine, "Ekonomi ve endüstriyel dönüşüm alanlarında, Şampiyonlar Ligi'nin en iyi oyuncularıyla birlikte dünyayla rekabet edeceğiz. “Epistemolojik kopuşlar” onların olsun bizim Türkiye vizyonumuz budur. Türkiye’nin hak ettiği standartlar da budur!" ifadelerini yazdı.

SIRADAKİ HABER