Kılıçdaroğlu'ndan Çubuk'taki saldırı görüntülerini izleten Erdoğan'a yanıt: Ne senden ne şürekandan korkum yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde açıklama yaptı.

© AA
Kılıçdaroğlu'ndan Çubuk'taki saldırı görüntülerini izleten Erdoğan'a yanıt: Ne senden ne şürekandan korkum yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde açıklama yaptı. 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle: 

Bakın Türkiye'de 14 milyon asgari ücretli açlık sınırının altında yaşıyor. Bu insanlarımızın çocukları da sefalet içinde yaşıyor. İnsanımızın bu kış hayata tutunabilmesi için uygun fiyatla enerjiye ulaşması çok kritik

Yoksulluk içinde yaşayan çocuklarıyla, enerji faturasını ödemeyen 5 milyon hanenin olduğu bir ülkeye biz uzaktan bakamayız. İnsanımızın onuru haysiyeti söz konusudur. Peki iktidar ne yapıyor. Her gün yeni bir zam ilan ediyor

Çok kısa bir zaman içerisinde elektrik faturaları tam 3 kez zamlandı. Doğalgaza tam 8 defa zam yapıldı. Kömüre yüzde 30 mutfak tüpüne yüzde 42 zam yapıldı. Ülkemizin bu halini kabul etmiyorum. Bu halk da bunu hak etmiyor.

Buradan halkımızı seslenmek istiyorum. Kime oy vermiş olursanız olun. Bu enerji meselesinde birlikte mücadele edeceğiz, etmek zorundayız. Atlatmamız gereken bir kış var. Kıştan sonra zaten iktidara geleceğiz , orası kolay. Şahsa buradan sesleniyorum. Eğer bunları yaparsan milletimiz biraz olsun rahatlayacak. 

Her şeyden önce acilen kara kış fonu kurarak vatandaşımıza destek ver

Faturadaki KDV'yi kış boyunca kaldır. Sadece TRT fonunun kaldırılması bile yüzde 20 oranında indirim sağlayacak

Doğalgaz ve mutfak tüpündeki ÖTV ve KDV'yi kaldır

Enerjiye bağlı sıkıntıların ticari boyutu var. 

Şahıs bugünkü grup toplantısında uzun uzun benim videolarımı izletmiş, aleni tehditler savurmuş, adeta birilerine yarım kalan işi bitirin talimatı vermiş. Ne senden ne senin şürekandan korkum yok. Sonuna kadar mücadele vereceğim. Bilesin. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 17:33
SIRADAKİ HABER