Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Tanıştırayım, 6. kişi SADAT kurucusu

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, "SADAT yöneticileriyle uzaktan yakından hiçbir alakam yok" diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a belge ve fotoğrafla yanıt verdi.

© AA
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Tanıştırayım, 6. kişi SADAT kurucusu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim güvenliğine dikkat çekmek kapısına dayandığı 'savunma danışmanlığı şirketi' SADAT'a ilişkin tartışma sürüyor.

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, bugünkü AK Parti grup toplantısında "SADAT yöneticileriyle uzaktan yakından hiçbir alakam yok" diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARINI VE AYNI MASADA ÇEKİLEN FOTOĞRAFI GÖSTERDİ

Tanrıverdi'nin sonrasında da Cumhurbaşkanlığı kararıyla Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu'na birinci sıradan atandığını aktaran Altay, söz konusu kararı ve Erdoğan ile Tanrıverdi'nin Beştepe'deki bir güvenlik toplantısında aynı masada çekilen fotoğrafını gösterdi.

Altay, söz konusu fotoğrafın Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesinden alındığını söyledi.

Kılıçdaroğlu ise konuyla ilgili olarak, "Erdoğan 'SADAT ile alakam yok' demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT'ın kurucusu. Silah tüccarı. Başkenti İstanbul, dili Arapça olan yeni bir devlet kurmak istiyor. Bu başdanışmanından dinlediklerini bize de anlat, aydınlanalım" dedi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER