Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Gizlediği gerçekleri paylaşmaya devam edeceğim

CHP lideri Kılıçdaroğlu,

© AA
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Gizlediği gerçekleri paylaşmaya devam edeceğim

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirme süreciyle ilgili kendisini yalan söylemek suçlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Onun gizlediği tüm gerçekleri halkımla paylaşmaya devam edeceğim" şeklinde karşılık verdi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi konusunda gizli kararname olduğu iddiası nedeniyle kendisini yalan söylemekle suçlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, “Sarayda oturan zat, Tank Palet Fabrikası’nın Katar ordusuna peşkeş çekildiğini inkar etmişti, gerçekleri söyleyen özgür medyayı da yalan haber yapmakla suçlamıştı… Ama ben onun gizlediği tüm gerçekleri halkımla paylaşmaya devam edeceğim!” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “20 milyar dolarlık Tank Palet Fabrikasının dehşete düşüren satış hikayesi” başlıklı bir videoya da paylaştı.

Videoda işadamı Ethem Sancak’ın “BMC’nin yüzde 50 eksi 1’ini Katar ordusuna sattık”, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “25 yıllığına Tank Palet Fabrikasını burayı Katar-Türk işbirliği olan BMC’ye devrettik. Bu tesisi modernize etmemiz ve daha etkin kullanmamız şart hale gelmiştir. Bu çalışmaları sadece kamu imkanlarıyla gerçekleştirmeye kalktığımızda en az 50 milyon dolar gerekiyor” ve Kılıçdaroğlu’nun “Sözleşmeyi iptal et 50 milyon doları bulacağım” açıklamaları yer aldı.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesiyle ilgili gizli kararname olduğu iddiasını soran Fox TV muhabirine tepki göstermişti.

“Fox TV’yi bir yalan medya olmaktan çıkarın. Fox’un yayın politikasını değiştirmesi lazım” diyen Erdoğan, “Kılıçdaroğlu, hayatını yalan üzerine düzenlemiş olan bir siyasidir. Müddei, iddiasını ispatla mükelleftir. Müddei kim burada? Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu önce Arifiye satılmış mı satılmamış mı bunu ispat etmesi lazım. Burası kira ile bu gruba verilmiştir. Bay Kemal hayatını bu tür yalanlar üzerine bina ettiği için ‘Acaba bu yalan bana ne getirir’ bunu düşünüyor” ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 20:31
SIRADAKİ HABER