Kılıçdaroğlu'ndan İBB açıklaması: Engel çıkarmasınlar, bunun hesabını yeri ve zamanı gelince verecekler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB'ye yönelik suçlamalarla ilgili, "Engel çıkarmasınlar, bunun hesabını yeri ve zamanı gelince verecekler" dedi.

© AA
Kılıçdaroğlu'ndan İBB açıklaması: Engel çıkarmasınlar, bunun hesabını yeri ve zamanı gelince verecekler

İstanbul'un Beylikdüzü ilçesini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplu açılış ve temel atma töreninde konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun da bulunduğu törende Kılıçdaroğlu, İBB'ya açılan teftişe ve iddialara da yanıt verdi.

'NASIL GERİ ALINABİLİR DİYE ÖZEL ÇABA HARCAMIŞLARDI'
"İstanbul Belediye Başkanımıza yönelik haksız suçlamalar var" diyen Kılıçdaroğlu, "Bütün dünya bunların tamamının haksız olduğunu biliyor ama unuttukları bir şey var. Bu ülkenin insanının ferasetine güveniyorum. Bu ülkenin insanlarına güveniyorum. 13 bin küsur oy farkıyla alınmıştı İstanbul. O fark 800 bine çıktı. Nasıl geri alınabilir diye özel çabalar harcanmıştı. İnsanların vicdanında demokrasi vardır. Doğrunun arkasından koştuğumuz zaman bütün engeli aşarız" dedi.

'BELEDİYELERE ENGEL OLMAK HALKA ENGEL OLMAK DEMEKTİR'
Kılıçdaroğlu, "Hiçbir ayrım yapmadan, kişilerin inançları, kimlikleri, siyasal görüşleri, yaşam tarzları ayrımı yapmadan bütün İstanbul'u kucaklamak bizim görevimizdir. Ülkeyi nasıl daha sağlıklı, tutarlı, kararlı, itibarlı bir yönetime kavuşturacağımızı artık Mısır'daki sağır sultana bile duyuracağız. Onların görevi engel çıkarmak bizim görevimiz engelleri aşmak" diye konuştu.

"Buradan kısaca bir çağrı yapmak isterim" diyen Kılıçdaroğlu, "Engel çıkarmasınlar, engelleri aşarız. Gölge etmesinler, güneşi mutlaka doğururuz. Bizim belediye başkanlarımıza engel çıkaranlar şunu çok iyi bilmeli, karanlığın zifirîsindeyiz ama güneşin doğmasına çok yakınız. Engel çıkarmasınlar, bunun hesabını yeri ve zamanı gelince verecekler. Belediyelere engel olmak halka engel çıkarmak demektir" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER