Kılıçdaroğlu'ndan Trump'a: Bir sokak kabadayısının diliyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kimse tehdit edemez

"Bizim kitabımızda, terbiyemizde, ahlakımızda teslim olmak yoktur"

© TBMM
Kılıçdaroğlu'ndan Trump'a: Bir sokak kabadayısının diliyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kimse tehdit edemez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkanı Donald Trump'ın ismini anmadan tepki gösterdi. "Bir sokak kabadayısının diliyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kimse tehdit edemez" diyen Kılıçdaroğlu, "Hiç kimse şunu unutmasın; Türkiye Cumhuriyeti devleti egemen güçlerin lütfuyla kurulan bir devlet değildir. Temelimizde kan vardır, gözyaşı vardır, milyonlarca şehit vardır" sözlerini sarf etti.

Devamında iktidarı eleştiren Kılıçdaroğlu, "16 yılda Türkiye'yi tefecilere teslime derseniz, egemen güçlere muhtaç hale getirirseniz onlar gelir ensenize vurur, ağzınızdaki ekmeği alırlar" diye konuştu.

CHP, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Mansur Yavaş'ı açıklamıştı. Yavaş'ın tanıtım toplantısında Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından icraatlarını anlaması bekleniyor. 


Mansur Yavaş'ın seçim logosu ve sloganı

ATO Congresium'da Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Kılıçdaroğlu'nun açıklamlarından satır başları şöyle:

"Br beton ormanıyla karşı karşıyayız. Ama bunu değiştireceğiz. Kötü kader sürekli değildir, değiştireceğiz. Bunu bir kişinin kararlılığıyla değiştireceğiz. o kişi ve arkadaşalrı Ankara'yı çağdaş bir yaşam kenti haline getirecek. O kişinin adı Mansur  Yavaş. Ankara'nın kaderini değiştireceğiz. En görkemli başkentlerinden olacak Ankara.

"Hiç kimsenin emeğine oynamayacağız. Çalışan herkesin iş güvencesi Yavaş olacaktır. Herkesin aşına ve işine saygı gösterlecektir. Yeter ki çalışılsın. Biz yani sosyal demokratlar her kuruşun hesabını millete vermeyi görev ediniriz. Millete hesap vermek bizim temel görevlerimizden biridir. Sayın Mansur Yavaş da harcadığı her kuruşun hesabını millete verecek.

Trump'a tepki
"Bir sokak kabadayısının diliyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kimse tehdit edemez. Hiç kimse şunu unutmasın; TC egemen güçlerin lütfuyla kurulan bir devlet değildir. Temelimizde kan vardır, gözyaşı vardır, milyonlarca şehit vardır.

"En rahat yönetilen kişiler egemen güçler tarafından teslim alınanlardır. 16 yılda Türkiye'yi tefecilere teslim ederseniz, egemen güçlere muhtaç hale getirirseniz onlar gelir ensenize vurur, ağzınızdaki ekmeği alırlar. Biz asla egemen güçlere teslim olmayacağız. Bizim kitabımızda, terbiyemizde, ahlakımızda teslim olmak yoktur."

SIRADAKİ HABER