Kılıçdaroğlu: Sayende çatladı kapı Türkiye'si olduk

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi: Sayende çatladı kapı Türkiye'si olduk

© CHP
Kılıçdaroğlu: Sayende çatladı kapı Türkiye'si olduk

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, rahip Brunson’ın tahliyesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Cunhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Sayende çatladı kapı Türkiye’si olduk” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

GELECEK ENDİŞESİNİ KAPILMAYIN: Herkesin şunu çok iyi bilmesini isterim. Bu ülkede CHP olduğu sürece hiç kimse bir gelecek endişesine kapılmasın. Hep beraber hangi görüşten olursa olsun hep beraber Türkiyeyi aydınlığa çıkaracağız

AYLAN BEBEĞİ UNUTMUYORUZ: Dün gazetelerin birinci sayfalarında çok acı bir olay vardı. 22 göçmenin hayatını kaybettiği katliam. Bu insanlar kendi ülkelerinden çıkıp Avrupa’ya gitmek istiyorlar. Demokratik bir ülkede yaşamak istiyorlar. 22 kişi hayatını kaybetti. Hepsine rahmet diliyoruz. Ama yaşananları unutmuyoruz.

Kıyıya bedeni vuran Aylan bebeği unutmuyoruz. Bütün bunların sorumlusu o koltukta oturan zattır. Müslümanı müslümana kırdırma dedik. Şimdi 4 milyon Suriyeli burada. Kimsenin burnu kanatmadan bu yarayı saracağız.

AYRIMCILIK VAR: Aramızda kamuda geçici olarak çalışanlar var. Ayrımcılık var. Çalışanlar işçiler arasında ayrımcılık yapmak doğru değildir. Şehitler, gaziler vatandaşlar arasında ayrımcılık yapmak doğru değildir Dili dini ne olursa olsun herkes TC vatandaşıdır.

ERDOĞAN’A YALAN YANITI: Yalan konusuna değinelim biraz. Yalan bütün inançlarda günahtır. Özellikle ülke yönetme pozisyonundaki kişilerin halka yalan söylemesi çok daha bir ayıptır günahın ötesinde. Peygamberimiz bir hadisinde şöyle der, “yalandan sakının çünkü yalanla günah yan yanadır ve sizi cehenneme götürür”

Gazi Üniversitesinin belgesini açıkladık, beyefendi rahatsız olmuş. Bana diyor ki “Yalan olur da böylesi olur mu?” diyerek beni suçluyor. Şunu söylemek isterim. Bir belge önüme geldiğinde hemen o belgeye sarılmam. Önce araştırırım doğru mu değil mi ondan sonra açıklarım, benim huyum da ahlakım da inancım da topluma saygım da böyle.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a yönelik eleştirilerine “Fidye verdin mi?” diyerek devam etti.

SIRADAKİ HABER