Kurtulmuş: Bir savaşla karşı karşıyayız, biz kazanacağız

Türkiye'nin Suriye'de işgal niyetiyle olmayacağını söyleyen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Nihayetinde bir savaşa giriyoruz. Buradan terör örgütlerinin temizleneceği, sınırları belli olsa da bir savaşla karşı karşıyayız ve Allah'ın izniyle inşallah bu savaşı biz kazanacağız" dedi. Kurtulmuş daha sonra bunun bir 'savaş değil operasyon' olduğunu vurgulayarak, "Genel olarak bizim terör örgütüyle savaşımız var" ifadesini kullandı.

© AA
Kurtulmuş: Bir savaşla karşı karşıyayız, biz kazanacağız

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Suriye’nin kuzeyinde yapılacak askeri harekat için “Nihayetinde savaşa giriyoruz. Buradan terör örgütlerinin temizleneceği, sınırlar

belli olsa da bir savaşla karşı karşıyayız ve Allah’ın izniyle inşallah bu savaşı biz kazanacağız” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, Habertürk televziyonunda katıldığı programda, Suriye’nin kuzeyindeki her gelişmenin Türkiye için milli güvenlik meselesi olduğunu söyledi. “Türkiye’nin niyeti son derece açık. Biz
Suriye’de asla bir işgal niyetiyle olmayacağız. Suriye’deki hiçbir etnik grup lehine, diğerinin aleyhine varlık göstermeyeceğiz” diyen Kurtulmuş, hedefin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda söylediği 30 kilometrelik bölümün güvenli bölge haline getirilerek Suriyeli mültecilerin dönmesinin sağlanması olduğunu anlattı. Kurtulmuş, “Nihayetinde bir savaşa giriyoruz. Buradan terör örgütlerinin temizleneceği, sınırları belli olsa da bir savaşla karşı karşıyayız ve Allah’ın izniyle inşallah bu savaşı biz kazanacağız” diye konuştu.

‘TÜRKİYE’NİN YAPTIĞI OPERASYON, İKİ DEVLET SAVAŞA GİRİYOR DEĞİL’

Kurtulmuş, konuşmasının devamında ise yeniden harekat konusunda konuşurken, bu kez ‘savaş değil operasyon’ vurgusu yaptı. Kurtulmuş, “Türkİye’nin şu anda yaptığı bir operasyondur. Yoksa iki devlet savaşa giriyor değil. Genel olarak bizim terör örgütüyle savaşımız var. İnşallah Mehmetçiğimiz ‘Barış Pınarlarını’ Kuzey Suriye’de en seri şekilde akıtacak. Bu operasyon gerçekten bizim ve bölgemizin de tarihine altın harflerle yazılacak. Buradan biz kazançlı çıkacağız. Türkiye’nin hiç kimsenin bir karış toprağında gözü yoktur. Türkiye bir devletle savaşa girmiyor. Bu operasyonu başarıyla kazanacaktır” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER