Mars projesiyle tanınan Elif Eda Güneş, CHP'ye üye oldu

Mars’a gönderilen keşif aracını tasarlayan şirketin yarışmasına proje göndermesiyle gündeme gelen 20 yaşındaki Elif Eda Güneş, CHP'ye katıldığını duyurdu.

© TWITTER
Mars projesiyle tanınan Elif Eda Güneş, CHP'ye üye oldu

Yozgat'ta doğan ve Mars'a gönderilen keşif aracını tasarlayan şirketin yarışmasına proje göndermesiyle, köy okullarına ‘Kelebek Etkisi’ adında proje hazırlamasıyla adından söz ettiren 20 yaşındaki Elif Eda Güneş, bir sosyal medya paylaşımında bulunarak CHP'ye katıldığını duyurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine rozet taktığı fotoğrafı paylaşan Güneş, “Sizlere paylaşmaktan gurur duyduğum bir haber vermek istiyorum” diyerek yazılı açıklamada bulundu.

"Kılıçdaroğlu ile birlikte yürümeye karar vermiş bulunmaktayım"
Elif Eda Güneş, CHP'ye katılımını şu ifadelerle duyurdu:

"Ülkemizin içinden geçtiği süreç oldukça kritik ve tarihi bir öneme sahip. Bu dönemde; her genç arkadaşımızın, elini taşın altına koyup ülkemizin geleceği hakkında söz söyleme hakkının ve sorumluluğunun olduğunu düşünüyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Gençliği yetiştiriniz. Onlara bilim ve kültürün olumlu fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Özgür fikirler uygulamaya geçtiği zaman, Türk milleti yükselecektir’ sözleri hem bugünün hem de geleceğimizin ışığıdır.

Gelinen bu noktada, bir genç olarak aldığım kararı sizlerle paylaşmak istiyorum… Bugünden itibaren; gençlere verdiği değeri ve desteği yakından görme imkanına sahip olduğum Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yürümeye karar vermiş bulunmaktayım.

"Her şey çok güzel olacak”
Bir açıklamada daha bulunan Elif Eda Güneş, “O kadar heyecanlıyım ve umutluyum ki gelecek adına.. Şehir şehir, ülke ülke dolaşıp çocuklara umut aşılamaya ve kendimi her gün geliştirmeye devam edeceğim. Her şey çok güzel olacak” dedi.

Fuat Oktay ile görüşmüştü
Güneş, geçtiğimiz sene Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüşmüştü.

Güneş, geçtiğimiz haziran ayında ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşmüştü. Bu görüşmeye ilişkin Güneş, “Gizli buzlanma tespit sistemi ile ilgili belediye ile çok güzel kararlar aldık. Çok yakında daha güzel haberler ile karşınızda olacağım” demişti.

SIRADAKİ HABER