Meral Akşener'den 'sözde' açıklaması: Erdoğan başlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşanan 'sözde cumhurbaşkanı' ve 'sözde genel başkan' polemiğini değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'siyasette bu dili Erdoğan başlattı' dedi.

© AA
Meral Akşener'den 'sözde' açıklaması: Erdoğan başlattı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener siyasetteki 'sözde' tartışmasını değerlendirdi. Akşener gazetecilere yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün akşam salgın tedbirlerine ilişkin yaptığı açıklamalar için, "20 dakika CHP'lileri konuştu, 2 dakika salgınla ilgili konuştu. Birazcık cumhurbaşkanı ol be kardeşim" dedi.

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı değil AK Parti Genel Başkanı gibi de konuşmadığını söyleyen Meral Akşener, "İsmini bilmiyorum AK Parti'nin propagandadan sorumlu yetkilisi kimse onun gibi konuşuyor" değerlendirmesini yaptı.

Akşener, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki rektör ataması tartışmasına ilişkin de, "Benim eşim de yeğenim de Boğaziçi'nde okudu. Okulda insanların kavga etmediği, Boğaziçi'nden bir isim bulamadınız mı?" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER