MHP'den 'Barış Pınarı' açıklaması

Barış Pınarı Harekâtı' ile ilgili yazılı açıklama

© AA
MHP'den 'Barış Pınarı' açıklaması

Barış Pınarı Harekâtı' ile ilgili yazılı açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin yanındayız" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ‘Barış Pınarı Harekâtı’ ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Yalçın, “MHP’nin bütün teşkilat mensupları teyakkuz hâlinde, camiamız da ayaktadır.” dedi.

Semih Yalçın tarafından yapılan açıklamada, “Meşruiyetini uluslararası hukuktan alan ve Türkiye’nin güney sınırlarının güvenliğini sağlamayı hedefleyen Barış Pınarı Harekatı’nın başarısı için, bütün gücümüzle Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin yanındayız. Dualarımız, ilham ve kudretini ecdadından alan şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimizin muvaffakiyet ve zaferi içindir. Türkiye’nin bu haklı, meşru ve yerinde adımı sosyal medyada da manipülatif ve spekülatif paylaşımlarla hedef alınmıştır. Aziz milletimiz, sadece Türk toplumunu değil; bölgeyi ve bölgede yaşayan bütün toplulukları kalıcı barış ve huzur iklimine kavuşturmak için başlatılan harekât hakkında ‘işgal’, ‘Kürtlere yönelik kıyım’ gibi aslı astarı olmayan kötü niyetli kampanya ve propagandalarla olumsuz algı yaratma çabalarını boşa çıkaracaktır. Şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimiz de sadece terör örgütlerini yok etmek üzere sürdürdüğü harekât sırasında sivillerin ve masum insanların zarar görmemesi için azami dikkati göstermektedir. Dolayısıyla sosyal medyada ve yabancı basında Türkiye ile Barış Pınarı Harekâtı aleyhinde yürütülen karalama kampanyaları akim kalmaya, başarısızlığa uğramaya mahkûmdur. Bu konuda MHP’nin bütün teşkilat mensupları teyakkuz hâlinde, camiamız da ayaktadır.” denildi.

(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 14:41
SIRADAKİ HABER